Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

David Starr, Space Ranger

(romaan aastast 1952)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
2
1
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (4)

Tõenäoliselt ei ole minu poolt kuigi ilus Heale Doktorile synnipäevaks alljärgnevat arvustust kirjutada.. aga noh, vahelduseks ylistuskõnedele tema ylejäänud loomingu aadressil..

Käesoleva teose ja tema järgede näol on tegemist _uskumatu_ kõntsaga. Sõna otseses mõttes. Mul võttis omal ajal ikka jupp aega kui ma neid lugedes jahmatusest yle sain. Need Lucky Starri lood on _sedavõrd_ jubedad et annavad kohati silmad ette vana Burroughsi Marsi lugudele (millega nad muuhulgas mõnevõrra sarnanevad).

Kohustuslik lugemisvara kõigile fännidele, kes viibivad arvamusel nagu oleks Asimov kõigi aegade parim (ulme)kirjanik.

Palju õnne mr. Asimov.

Teksti loeti vene keeles

Täiesti nõus eelarvustajaga.

No aga, miks siis ikka _tervelt_ kolm?

Esiteks arvan, Lucky Starri lugude puhul on eelkõige tegemist poistekatega. Niimoodi lihtsalt, et paha on väga paha ja hea on väga hea ja hea võidab kurja ja kuri saab oma teenitud palga. Nii võib ju ka. Igatahes on poiste jaoks hea ja kuri paikas.

Teiseks need poistekad in ilmutatud 1950. aastatel. Jo siis sel ajal võis ka lihtsmaalt(primitiivsemalt) asju seletada.

Kolmandaks need lood on kohati nii tobedad, et ajavad naerma. Lehitsesin hiljuti üle ja päris mitu korda sain Asimovi ebaloogilisustest kõhutäie naerda. Effekt võrdlemisi sama, mis mul tekib kui juhtun mõnda vandammekat või analoogilist "kinoshedöövrit" telekast vaatama.
Teksti loeti vene keeles

Lugesin neid millalgi 20 aastat tagasi, juba siis tundusid lapsikud ja tobedad, kuigi... nojah, ikkagi piisavalt põnevad, et järgi ei jätnud, isegi tollase keeleoskuse juures, mil arusaamiseks pidin aega-ajalt sõnaraamatusse vaatama. Ju ma olen siis lootusetu ulmefänn ;-)
Teksti loeti inglise keeles

Sai kunagi ostetud 2 vene keelset köidet Lucky Starri kohta, IA nime pärast kaanel. Nagu eelnevatelegi (k)arvustajatele oli teoste sisu minu jaoks küllaltki suur pettumus. IA on üritanud kokku sobitada kosmoseooperi ja detektiivromaani elemendid, kahjuks mitte eriti õnnestunult. Hilisemad katsed ulme ja detektiivi ühendamise vallas ("Caves of Steel", "Fantastic Voyage") on minu meelest palju õnnestunumad.

Mulle meenutavad selle sarja teosed millegi pärast mõni aasta varem ilmuma hakanud E.E. "Doc" Smithi lensman-de sarja. Tegemist on ilmselge poistekaga aga samas kategoorias võis selgelt eelistada Andre Nortoni teoseid. Kõige hullem osa oli antud teose juures see iidsete marslaste sissetoomine, mis midagi antud teosele ega tema järgedele juurde ei andnud ja oli minu jaoks karjuvas vastuolus ülejäänud raamatu osadega.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: