Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov · Robert Silverberg ·

Child of Time

(romaan aastast 1991)

Hinne
Hindajaid
0
0
2
2
0
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (4)

Romaan on üks osa Asimovi-Silverbergi kolmeosalisest Asimoviupitamise programmist. Nimelt võtsid kaks juuti 80ndate lõpul kätte ja hakkasid Asimovi kuulsamaid lühijutte romaanideks vorpima. Esmalt tehti romaaniks Nightfall, seejärel The Ugly Little Boy ja kolmandaks The Bicentennial Man, mille romaaniversioon kandis pealkirja The Positronic Man. The Child of Time on meilgi ilmunud Inetu poisikese romaaniversioon. Lugu sellest, kuidas teadlased toovad kaugest kiviajast tänapäeva neandertaali poisikese ja mis siis edasi saab. Loo algversioon, mis ilmus ajakirjas Galaxy 1958. a. pealkirja all Lastborn, on mu arust Asimovi parim jutt üldse. Romaanis on jutu (mida huvilised võivad nautida ka kogumiku Lilled Algernonile vahendusel) iga viimane kui lause sees. Lisaks on Silverberg vahele kirjutanud igavaid lõike neandertaaliajast, mida ma raamatu lõpupoole süstemaatiliselt vahele hakkasin jätma. Võite samuti teha. Kui jutus Edith Fellowesi ja ta väikese jõnglase saatuse kohta kõik otsad lahti jäätakse, siis romaanis maanduvad nad kenasti väikese neandertaallase koduajas. Ega see väga vilets raamat ei olnudki.
Teksti loeti inglise keeles

Jube väsitav raamat. Ma ei ole seniajani aru saanud, kuidas suutsid kaks juba päris suurt inimest ja elukogenud kirjaniku sellise soperduse valmis kirjutada. Asi on selles, et oluliselt kogu see jama Asimovi lühijutust inetust poisist ei erine -- see tähendab teemas midagi juurde pole tulnud. Vahele on kirjutatud ohtralt aga igasugust kõrvalist stuffi, mis pigem segab, kui aitab luua atmosfääri. Tegelikult peaks selle raamatu hindeks (just nimelt tänu sellele, et tegemist oli Asimovi ja Silverbergiga) lausa 1 panema, kuid ma olen lugenud ka palju hullemaid soperdisi ning seetõttu ei lasku ekstreemsusteni. Ilmselt on tegemist siiski selle vana teatud-tuntud faktiga, et kaks kõva kivi head jahu ei jahvata. Mulle meeldivad muidu filosoofilised mõttelennud, kuid kahjuks peab siiski nendel mingi (kasvõi algeline) iva olema.
Teksti loeti inglise keeles

Huvitav, kuidas suutsid muidu kaks head kirjanikku sellise soperdisega hakkama saada. Asimovi algne jutt "The Ugly Little Boy" oli ju väga hea, see romaan aga üpriski jube. Romaani tegevustik on pea sõna-sõnalt sama Asimovi jutuga, ainult sinna vahele on pikitud suht mõttetuid kirjeldusi neandertaallaste elu-olust. Samuti lõpetatakse jutustus ilusti ära Miss Fellowes`i saabumisega neandertaallaste ajas ja seal jumalannaks saamisega. Kokkuvõttes suhteliselt mannetu üritus kirjutada midagi lühikest ja head palju pikemaks ja paremaks. Ei olnud hea.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: