Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov · Robert Silverberg ·

Nightfall

(romaan aastast 1990)

Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Millegipärast meenus selle romaaniga seoses 2 asja: 1- vana anekdoot - kui tsuktsilt küsiti, kuidas krokodill välja nägi, vastas ta: "Põhjapõtra teate? Üldse ei ole sarnane..."; ja teiseks paralleel Clarke`i "City and Stars" iga - on ju sellelgi aluseks autori enda igivana jutt (mis lõppeb umbes selle koha peal, kus kutt oma igavesest linnast igaveseks uttu tõmbab). No vat kui võtta seesama `41 Nightfall, siis raamat on peaaegu seesama, aga ei ole ka. Ütleme, et esimest kolme neljandikku raamatust on hea lugeda - see ei ole ainult metsikult õhku täis puhutud jutt. Võrreldes tolle vanaga ja üldse keskmise Asimoviga, on tekkinud tegelased (see ilmselt muidugi Silverbergi teene), nii et isegi kui teada, kuhu asi välja jõuab, on raamatut päris hea lugeda - maailm on usutavaks muutunud (isegi päikesed on nimed saanud! ;-) ). Nii et kuigi peale põhiidee on isegi terveid lõike uude teosesse copy-paste`itud, on tegemist kvalitatiivselt uue asjaga, mida soovitaksin lugeda tolle jutu asemel. Jah, aga siis see lõpp... Ei ole hea. Ei oskagi öelda, aga oleks oodanud tunduvalt paremat. Et kui nii suur töö juba ette võeti, oleks eeldanud ideede tulevärki, uusi vaatenurki, ämbriga sense of wonder`it. Ei tule. Tuleb üks üsna abitu maailmalõpulugu ja viimastele lehekülgedele tekitatud kohustuslikku üllatust saab serveerida ainult vabandava naeratusega.

Ja veel - maailm on võimatu. Sellist kuue päikesega süsteemi eksisteerida ei saa.

Teksti loeti inglise keeles

Romaani idee iseenesest vääris lahtikirjutamist, kahjuks jäid mitmed asjad häirima. Mitte kuus päikest ja alaline valgus (mis polegi võimatud) ega viis, kuidas maailmalõpp kätte jõudis. Need olid ju kohustuslik butafooria, et viia jutt sinnani, kust saaks alustada inimeste reaktsioonide ja käitumise analüüsi reaalselt raskestisaavutatavas olukorras. Häirima jäi hoopis seesama käitumine, mis ei vastanud üldsegi sellele, mida nii terve mõistuse juures olijad või ka poolearulised sellises olukorras teeksid. Trifiidide päev jättis igatahes parema mulje.
Teksti loeti inglise keeles

Iseenesest huvitav lugemine ja kahe suurmeistri käekiri on selgelt tuntav. Aga jah, eriti tegelaste reaktsioonid ei tundunud tihtipeale just eriti usutavad.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: