Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov · Martin H. Greenberg ·

Isaac Asimov Presents: The Great SF Stories: 2 (1940)

(antoloogia aastast 1979)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Hästikoostatud antoloogia 1940. aasta parimatest juttudest. Kõik jutud on üldiselt head, ning kui vaadata nende ilmumisaastat, siis isegi väga head. Mõne loo puhul vajub lihtsalt suu lahti, et sellisel ajal sellist ulmet kirjutati. Eriti tahaks esile tõsta Fritz Leiber`i "The Automatic Pistol", Robert Arthur`i "Postpaid to Paradise", Ross Rocklynne`i "Into the Darkness" ja "Quietus", L. Sprague de Camp`i "The Warrior Race" ja "The Exhalted", Harry Bates`i "Farewell to the Master" ja P. Schuyler Miller`i "Old Man Mulligan". Neist enamus on ka eesti keelde tõlgitud.

Raamat sisaldab ka Martin H. Greenbergi autoritutvustusi, ning Isaac Asimovi humoorikaid kogemusi nende autoritega.

Algselt pidi see antoloogia sisaldama ka 3 Robert A. Heinleini juttu ("Requem", "Coventry" ja "Blowups Happen"), kuid need jäid tänu segadustele autoriõiguste üle avaldamata. Kahju, nendega koos oleks antoloogia veelgi kõvem olnud.

See-eest leidub siin aga Isaac Asimovi "Robbie" algne variant pealkirjaga "Strange Playfellow", mis on lõplikust versioonist natuke lühem, ning minu meelest ka natuke parem. Igastahes soovitan seda raamatut kindlasti lugeda!

Teksti loeti inglise keeles

See raamat oli nende hulgas, mis vene aja lõpupoole siinsetesse raamatupoodidesse müügile tulid, ja eks just seetõttu ongi 1940. aasta kõigist "Asimov presents..."-sarja raamatutest rohkem esile tõstetud.
 
Mulle meeldib selle sarja sissejuhatus või eessõna võimistan'd oligi: "in the world outside reality" vs "in the real world".
 
Kõnealusest kogumikust ei jätnud mulle mingit muljet Sturgeoni "It", kuivõrd õudukad mind ei huvita, ja Rocklynne'i "Into the Darkness", mis oli kuidagi pateetiline, kuid see-eest veniv. Kõik teised lood kannatavad lugeda.
 
Baasi moderaatoritele saadan märkuse, et Sprague de Campi loo pealkiri on "The Exalted", s.t., selles sisaldub ainult 1 "h".  
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: