Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

Fantastic Voyage

(romaan aastast 1965)

Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Kes on juhtunud nägema filmi "Sisekosmos? Need, kel on olnud selline juhus, ei leia raamatust midagi erilist ja uut, peale tõepärasema käsitluse inimanatoomiast. Ka see teos on Sisekosmosega samal ajavahemikul filmipurki valatud ja kunagi on see film ka Kanal 2 või TV 3 pealt jooksnud. Sarnasus on suur, kuigi raamat on tunduvalt etem - selle aja filmitrikid ei suutnud asja olemust ja välimust piisavalt korrektselt edastada. Eks seetõttu saatis Kubrickki oma odüsseia vaid Jupiteri juurde. Samas suhtes, nagu on Clarke Odüsseia Kubricku omaga, on ka see teos filmiga. Filmitegijad olid aga Kubrickust nigelamad ning Mr. A vandus härra C-le igas mõttes alla. Siiski, teos ise ei ole nii nigel, kui film. Ta on Asimovile omaselt kriminullielemente täis pikitud, aga mitte liialt hullusti, ja tegelikult kõlbab ta kiireks ning mõttetegevust lõdvestavaks lugemiseks ööpäevaringselt. Asja sisust: maailm on jagunenud külma sõja vaimus kaheks ja Tshehhoslovakkia on raudse eesriide taga (või siis siinpool). Veidi aegunud küll, aga kui paljudes ulmeteostes on see traditsiooniline jaotus... Maailmas on igatahes teadus tegemas suurt edusammu. Tänu kvantmehhaanika edusammudele ollakse võimelised igasugust objekti miniaturiseerima, vähendades kvandi energiat ja seeläbi ka kogu objekti ilma tema olemust kahjustamata. Kahjuks on see tehnoloogia ebastabiilne. On vaid üks mees, kelle tööd suudaks barjääri murda. See on aga tshehh ja seega valel pool. Ta tahab minna õigele pooolele, aga kahjuks teavad ka tiblastanlased, et see mees teab, mida ta teab. Talle korraldatakse veidikene ebaõnnestunud atendaat ja nii ei olegi õigel poolel muud võimalust, kui saata üht keerukat operatsiooni sooritama allvelaev koos m6neliikmelise meekonnaga. Hunnik teadlasi, üks spioon. Allvelaev on loomulikult miniaturiseeritud ja reis leiab aset teadagi kus.
Teksti loeti inglise keeles

Oma aja - külm sõda - kontekstis vägagi vinge teos. Ega sisule nüüdki midagi ette heita ole. Ja tegevusvälja - inimorganismi - detailsed kirjeldused on vaimustavalt autentsed - Asimov käsitles ka oma ilukirjanduslikke teemasid tõsiteaduslikult. Pinge luuakse kohe alguses ja see tõuseb hüppeliselt, põnevust lisab spiooniromaanilik element, et kes seltskonnast siis ikkagi pahade käsilane on. Hinnet võtab maha ainult see pisike jamesbond, salaagent Grant, üsna värvitu ja ebaveenev kuju, ja tema sehkendamine kauni naisassistendi ümber, olgu allvepaadi akende taga parajasti süda, kops või aju. Ei pea, kurat, igasse ulmekasse ilmtingimata naistegelasi ja mingit armuliini sisse keevitama, et muidu äkki koduperenaised ei loe! Mõistlikud koduperenaised loevad ilma selletagi...

Idee eest kindel viis, lõppresultaadi eest tugev neli.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023
mai 2023
aprill 2023

Autorite sildid: