Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

The Dying Night

(jutt aastast 1956)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1956; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
3
1
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (5)

Taas 1ks Asimovi crime-story. Taustaks tulevik ja lahendus ka tuleviklik. Samas ei ole nagu ju loos ei krimiloo 6hustikku ega ulmelisust piisavalt, et neid segades midagi head v2lja ka tuleks. Vabandust, h2rra A, aga sellise segu jaoks oleks vaja nagu pikemat teost. "Steel Caves" ja Bailey olid selles valdkonnas tunduvalt etemad. Loost n6nda palju, et tapetakse yks teadlane, ja kahtluse all on ta 6pilased. Kaduma l2inud on 1htlasi mikrofilmi t1kike loos teadlase valemitega.
Teksti loeti inglise keeles

Maailmakuulus teadlane Romero Villiers kutsub endale külla kolm kolleegi, keda ta vihkab, et teatada neile oma uusimast avastusest - teleportatsioonist. Hommikul aga leitakse Villiers surnuna ning ka tema joonised on kadunud. Loomulikult kahtlustatakse selles tema kolleege, aga keda just täpselt? nii pöördutaksegi kohaliku detektiivi poole, kes oma foobiaga meenutab Rex Stouti Nero Wolfe`i. Nimelt ta kardab oma majast lahkuda, aga sellest hoolimata ta lahendab mõistatuse. Ulmeline element on antud loos kõrvaline, aga ka kriminaalloo õiget õhustikku pole. Sellest ka "3".
Teksti loeti inglise keeles

"The Dying Night" on üsna tavaline kriminaallugu nõrgalt ulmelises kastmes. On üks mõrv, on rida kahtlusaluseid ning on ka üks geniaalne detektiiv, kes juhtumi ilma erilise vaevata ära lahendab. Ulme on selle jutu juures igati teisejärguline, kuid omab lõpplahenduse juures siiski mingit tähtsust. Mulle sellised pool-kõvad Christie-likud detektiivikad ei meeldi. Otsitud sü˛ee ja otsitud lahendused ning kõik jätab üsna toore mulje. Asimov on ka paremat kirjandust tootnud. Sellepärast ka kolm
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: