Kasutajainfo

Isaac Asimov

02.01.1920–06.04.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Isaac Asimov ·

Spell My Name with an S

(jutt aastast 1958)

ajakirjapublikatsioon: «Star Science Fiction» 1958; jaanuar [pealkirjaga «S as in Zebatinsky»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
3
0
0
Keskmine hinne
3.571
Arvustused (7)

Kogumiku «Nine Tomorrows» kõige nõrgem lugu... vähemasti on ta seda minu meelest!

USA eriteenistused on miski asja pärast mures ning mure allikaks on vene teadlane, kelle nimi algab «S» tähega... ning, ausõna, rohkem ma sellest jutust ei mäleta.

Üle lugeda ka ei soovi... juba omal ajal lugedes oli see (minu meelest) suht tüütu tükk. Ka tuletas see milleski mulle meelde sama autori märksa säravamat juttu «Let`s Get Together».Loetud on ning kolme saab... üle lugeda (esialgu kindlasti) ei kavatse.

Teksti loeti inglise keeles

Asjast pisut lähemalt: Marshall Zebatinsky on uurimisgruppi hallitama jäänud perspektiivitu teadlane, kes viimases hädas ja abikaasa ärgitusel otsib abi numeroloogilt. Viimane teatab, et paljugi võib muutuda kui Marshall esitähe oma nimes ära muudab. Teadlane, hoolimata umbusust, seda teebki ja ennäe imet, dotsendi soe koht korralikus ülikoolis on peagi tema oma. Autor näitab lugejale ka pisut kulissidetagust mängu ehk "misläbi see kõik võimalikuks sai" ent nullib kõik positiivse iseäranis labase topeltpuändiga.Aga mida ikka oodata loolt, mis kuulu järgi olevat ajendatud sellest, et autori enda nime pidevalt valesti kirjutama kiputi.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu ise on n6rk, aga mulle loo pu2nt p2ris meeldis. Ei saa n6ustuda, et kogumiku n6rgim: on seal ju Marsport koos oma Hildaga.Pu2nt ja selle topeltosa, kihlveod ja sellest l2htuv v6imalus toimuvat ennustada, see k6ik oli ju p2ris armas.
Teksti loeti inglise keeles

Kuigi lugu võib praegusel ajahetkel meile üsna aegununa tunduda, sest mingisugust reaalset tuumasõjaohtu enam pole, võib mõned selle jutu elemendid täiesti vabalt ka tänapäeva üle kanda. Enam pole küll põhivaenlasteks kurjad kommunistid, vaid vähe tumedama nahavärviga inimesed, kuid olukord on sama. Ameerika valitsusasutuste meeletu paranoia igasuguste araablaste vastu on ju laialt teada-tuntud ning ei erine jutus kirjeldatud russofoobiast just kuigi palju. Kui autor poleks ainult oma puäntidega lõppu ära rikkunud, oleks tekst kindlasti märksa rohkem väärt olnud. Kolm
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2023
mai 2023
aprill 2023
märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023

Autorite sildid: