Kasutajainfo

Meelis Friedenthal

24.10.1973-

  • Eesti

Teosed

· Meelis Friedenthal ·

Hullumeelsus on unustus

(jutt aastast 2002)

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 2002; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
3
1
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Inimkond on kusagile kadunud. Jäänud on üksikud lõkete ümber kükitava korilased ja angaarid, kus paiknevad dotsendid, robotid, kelle ülesandeks on inimesi õpetada. Nad nõuavad ainult üht vastuteenet -- aga parem on angaari mitte minna: see lõpeb tavaliselt halvasti. Kuid kas lageda taeva all kükitada on parem? On see siis elu? Angaar teeb vähemalt mõneks ajaks õnnelikuks ja surm pole ka täiesti kindel.
Teksti loeti eesti keeles

Leian, et Taivo on autroile liiga teinud! Ei olnud see jutt midagi nii sirgjooneline ja ei tea mis r66mu see rahvas sealt angaaridest ikka lootis leida.. Tegelikult kaalusin pikalt, kas panna n6rk viis v6i tugev neli. L6peks j6udsin järeldusele, et "hea" väärib oma nime täielikult ja yldse: ega ei tasu endast kohe algatuseks liig hästi arvama hakata ;)
Teksti loeti eesti keeles

Praeguse seisuga on tegu kronoloogiliselt viimase " Kronose"-sarja looga. Kui autor peaks neid kunagi juurde kirjutama, võib see muidugi muutuda. Loo tegevus toimub pärast " Kuldses ajas" kirjeldatud sündmusi. Ilmselt on Kronose-meelse vastupanuliikumise dotsentidevastane revolutsioon lõpuks toimunud ja enamik inimesi pagenud maailma ainsast linnast, kus nad elasid sarja teistes tekstides kirjeldatud sündmuste ajal. Käesolev lugu meeldis mulle veidi vähem kui ülejäänud sari-polnud ei seda filosoofilist sügavust ega põnevat sündmustikku, mis teistes tekstides. Ent üldiselt on tegu hea sarjaga. Sarja lugemist sellest tekstist alustada poleks aga eriti hea mõte, võtke parem " " Üht teistsugust algust" " .
Teksti loeti eesti keeles

Kronose-sarja viimane seni ilmunud jutt ka nüüd loetud. Nagu Kristjan mainis tegevus toimub pärast "Kuldset aega" ning annab tegelikult mingi vastuse, mis võis sealsest maailmast ja elanikest edasi saada peale romaani lõppu. Kuid ootaks tegelikult pikemat järge "Kuldsele ajale", sest "Hullumeelsus on unistus" on lihtsalt väike lõik, fragment, mis lugeja isu kasvatab.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021

Autorite sildid: