Kasutajainfo

Guy N. Smith

21.11.1939-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Guy N. Smith ·

Phobia

(romaan aastast 1990)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Mees oma naise ja kolme lapsega ostab Londonis maja, mille number nagu muuseas 13. Majaostu põhiline mõte on pereisa uue staatuse näitamine omasugustele - ta on oma pangakontoris ametikõrgendust saanud ja sellest poleks mingit kasu, kui ta teistest tõusikutest halvem oleks. sama ülesannet täidab ka tema dzhiip, kõnepruuk ja mitmed muud detailid. Kui Smithi romaanil on mingi sõnum (peale selle, et ta pakub ajaviidet), peakski see olema vist see: yuppied ja muud tõusikud on halvad, karjerism on halb.

Loo sisuks on majas viibiv kunagise omaniku vaim, mis põhjustab uutel elanikel mitmesuguseid hirme - veekartust, kõrgusekartust, klaustro- ja agorafoobiat, jne. Need hirmud mõjuvad perekonnale igas mõttes laostavalt ja põhjustavad omakorda mitmeid destruktiivseid tagajärgi. Ükshaaval saavad kõik tegelased surma ja just seetõttu panen kolmele plussi taha, sest ei mäletagi millal viimati lugesin raamatut, kus nii positiivsed kui negatiivsed kangelased armutut vägivaldset lõppu kogeda saavad. Tekst on sorav ja ei väsita. Aga lugu ise on kohutavalt ebaoriginaalne, igav ja justkui juba kümneid kordi kuskilt loetud. Juba romaani esimese paarikümne lehe järel oli ka hinne enam vähem selge.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019

Autorite sildid: