Kasutajainfo

Arkadi Strugatski

28.08.1925–12.10.1991

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arkadi Strugatski · Boriss Strugatski ·

Piknik na obotšine - Otel «U pogibševo alpinista» - Ulitka na sklone

(kogumik aastast 1997)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Minu 300-s arvustus BAASis.

Ja sai valitud kogumik, mille kõik osad kipuvad ikka hindamisskaalat sassi lööma. Strugackite kõrval kohati raske midagi muud viievääriliseks tõsta...

See kogumik siis esmakordselt koondab need kolm romaani. Valitud ehk seepärast, et nö sarjavälised asjad ("Tigu" mõninga mööndusega). Ent ühiseid nimetajaid kahtlemata leiab. Kasvõi selle, millise lakoonilise väljendusjõuga autorid oma mõttemaailma edasi annavad.

"Piknik teeserval" - üks võimsamaid finaale, mida olen lugenud. Stalker, kahtlase moraalse palega mees, tormamas mäest alla ja nõudmas õnne kõigile. Sest ühtki muud soovi ei saa olla...kui kõik võib täide minna. Mitte palumas lunastust endale vaid õnne kõigile.

"Alpinist" - igavene dilemma kohuse ja mõistuse vahel. Kas inimene on võimeline nägema ka südamega või ainult silmade ja mõistusega? Kõige rängem etteheide on see, mille endale ise teeme, eriti kui süüdistada saab ennast ainult eneseks olemises, oma kohuse täitmises. Kui sa oled kõike õieti teinud, ent ometi oleks saanud ka teisiti - siis poleks praegu nii valus.

"Tigu" - kirjanik A.B. Strugacki kõige kafkalikum asi; kõige vihasem, samas nukram. Väljarabelemine mõttetust labürindist, inimesed rabelemas ja toimetamas mingi eesmärgi nimel, mida nad täpselt sõnastada ei suuda. Väga mitmete tõlgendusplaanidega teos, mida lõpuni mõista väga raske.

Mulle meeldib neid romaane ikka vahest üle lehitseda ja mõningaid kohti lugeda. Samuti nagu Kalevipoja arvustust "Piknikule".
Teksti loeti eesti ja vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: