Kasutajainfo

Arkadi Strugatski

28.08.1925–12.10.1991

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arkadi Strugatski · Boriss Strugatski ·

Bespokoistvo

(jutt aastast 1990)

ajakirjapublikatsioon: «Izmerenije F» 1990; nr 3
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Lugu mis ei kuulugi tegelikult kuhugi. Ürgesiisa "Teole". Tõsi, viimasesse on jõudnud vaid mõned stseenid Metsast. Aga see-eest ilusad. Gorbovski ja "Tagasitulekust" tuttav "Lieber" Paul istuvad Kaljul olevas Baasis keset Pandora metsa. Strugatskid armastavad väga "vastandamisi" aastate tagant. Siin kohtuvad lähedalt legendaarne kosmonaut Gorbovski ja teda kunagi jumaldanud Paul Gnedõhh. Psühholoogiline etüüd. Tegelikult ei juhtugi midagi, on lihtsalt rahutus, nagu pealkirigi ütleb. (Aastakest nii umbes 3 pärast loo kirjutamist ajal laulis üks Vennaste tuttav: "Net, rebjata, vsjo ne tak, vsjo ne tak kak nado.") Tasub lugeda, kuigi pole kõige tugevam.
Teksti loeti vene keeles

Lugu sündis kirjanike puhkekodus. Kirjutasid valmis ja panid kõrvale - ei meeldinud. Siis aga lugesid üle - midagi nagu oleks... Lõpuks sündis sellest "Tigu" aga "Rahutus" jäi sellisena alles ning kui nad selle veelkord üle lugesid, arvasid, et pole ju täitsa viga...

Vaidleks Wõrokale vasta, et ikka juhtub jutus küll midagi. Ainult, et see ei lähe kellelegi kolbigi korda. Mina lugesin siit välja sellise plaani, et kui metsas on niipalju huvitavat ja salapärast, siis inimesi huvitab ainult tahhorgide laskmine - mitte, mis seal metsas siis tegelikult toimub. Siit ka need mõned vestlused inimese ja teaduse vahekorrast, et kas saame aru, mida ja milleks jne.

Ja seepärast Gorbovski räägibki Maaga nagu ta räägib ja vahib seal Pandoral, sest miski teeb teda rahutuks, miski on kuskil korrast ära. ja seda teab ka Gnedõhh...

Jutus on uurijad tuvastanud anakronisme ja paradokse. Et vist ei saanud Pol ja Gorbovski seal kohtuda.

Saab "nelja"; pisut rohmakas ja liimist lahti. Väga hea oli stseen Gnedõhhi kabinetis, milles meisterliukult anti dialoogi käigus edasi väga palju infot ja tegevust. Lõpuosa - raske filosoofiapanemine Toivo Turneni ja Gorbovski vahel oli ebaõnnestunud. No ei hakka inimesed asjaeest teist taga nii rääkima... Polnd veenev.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: