Kasutajainfo

Arkadi Strugatski

28.08.1925–12.10.1991

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arkadi Strugatski · Boriss Strugatski ·

Izvne

(lühiromaan aastast 1960)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Povest v trjoh rasskazah...
Olend(id) väljastpoolt meie maailma...
1. "Tshelovek v settshatoi maike" (N. väeosa staabiohvitseri, major Kuznetsovi jutustus): Tolles loos tölerdavad mingid sõjanduslised tegelinskid mingi vulkaani ligidal (Adairskaja sopka). Ja leiavad seal juhuslikult mingi tegelinski (väljanägemine närb).
2. "Prisheltsõ" (arheoloogilise grupi "Apida" liikme K. N. Sergejevi jutustus): Uurivad seal miskit kindlust oma grupiga ja ilmuvad esimest korda mingid imelikud elukad (ämblikud) ja kaob ära grupi juht Lozovski.
3. "Na bortu «Letutshego Gollandtsa»" (arheoloogilise grupi "Apida" endise juhi B. J. Lozovski jutustus): Nihverdab see Lozovski ennast siis kuidagi nende tulnukite lennuaparaati (Mustad Helikopterid) ja lendab nende suurde kosmoselaeva. Uurib ja puurib nagu ikka. Pisut tuli see Clarke`i Rama-lugu meelde. Aga see kah juhuslikult sedasi.
Ega need tulnukid ei olnud pahategelased. Lihtsalt lendasid kogemata mööda ja nuhkisid maal ringi. Sellele vaatamata lugu vinge.
Teksti loeti vene keeles

Meile avaneb ühe tulnukate avastusretke lugu, kes Maa pealt ja ilmselt mujaltki koguvad mittemõistuslikku elu ja kõiksugu tehnilisi vahendeid. Maa orbiidil on kosmoselaev (mustaks värvitud, et astronoomid ei märkaks), sellelt laskub Maa peale koonus, millest väljuvad Mustad Helikopterid, kes siis igasugu loomi (lambad, lehmad, kojotid) ja tehnikat ("gazikud") kokku tarivad. Inimesi ei puututa, sest tulnukad on ämblikutaolised robotid ja kui inimene kahel jalal kõnnib, siis teda üldse ei märgatagi.

Siit moraal - käigu inimene ikka ja alati püsti, mitte ärgu roomaku nagu mõni elajas.

Lozovski aga juhtus ükshetk neljakäpakil olema, mistõttu ta kiiresti "laagrisse" toimetati. Kui arheoloog end püsti ajas, kaotati tema vastu igasugune huvi. Teadmishimust ja missioonitundest ajendatuna läheb Lozovski aga koonuse pardale, et võõra rassi esindajatega kohtuda.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: