Kasutajainfo

Arkadi Strugatski

28.08.1925–12.10.1991

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arkadi Strugatski · Boriss Strugatski ·

Skazka o troike (2-i ekz.)

(romaan aastast 1971)

ajakirjapublikatsioon: «Angara» 1968; nr 4 – nr 5
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

20 aastat kulus, et "Muinasjutt Troikast" raamatuna ilmuks! Tükikesi jutustusest ilmus siin-seal perioodikas, kuid alles perestroika lõpus leebus olukord sedavõrd, et jutt kärbeteta võis ilmuda. Kes jutu sisuga kursis on, vaevalt selle üle eriti imestab. Ulmeline muinasjutt-pamflett bürokraatiast. Teos suisa sädeleb teravmeelsusest! Isiklikult mulle meeldis väga lõik, kus peategelane satub elustunud ulmeteostesse. Ühelpool müüri elavad utoopiad ja teiselpool antiutoopiad. Erakordselt õel!
Teksti loeti vene keeles

Mnjah. Võimalik, et kui mul elus byrokraatidega rohkem jagelemist oleks olnud, paneksin ma sellele raamatule hindeks viie. Praegu aga.. esimene vendade raamat, mis mulle.. igav tundus. On võetud too viimasepeal lahe Ponedelniku maailm, istutatud sinna kolm paksu byrokraati ja siis nende pihta täiest rauast. Seda tehakse, tõsi kyll andekalt, aga pamfleti kohta on see raamat way liiga pikk.
Teksti loeti vene keeles

Käesolev on siis "Muinasjutu Troikast" lühem versioon, mis ka Nõukogude ajal enne ärakeelamist ajakirjas Angara trükivalgust nägi. 
Neile, kes pikema versiooniga tuttavad pole, võib see lühem variant päris huvitav tunduda. Vahetult pärast pikema versiooni lugemist jätab konkreetne versioon  aga suures osas lihtsalt ülekordava mulje... täiesti erinev on vist ainult proloog, kus kirjeldatakse TUINÕIVÕI hoonet ja sealset kummalist, perutava hobuse kombel toimivat lifti. Nii et hinne "3" tuleb puhtalt isikliku lugemuselamuse põhjal.
P. S. Tundmatu Arvustaja arvustuses mainitud müüri, millest ühel pool elavad utoopiad ja teisel pool antiutoopiad, mulle käesolevas romaanis küll silma ei torganud. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: