Kasutajainfo

Arkadi Strugatski

28.08.1925–12.10.1991

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arkadi Strugatski · Boriss Strugatski ·

Put na Amalteju

(lühiromaan aastast 1960)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
3
0
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Järg "Purpurpunaste pilvede maale". Ülesehituselt pisut keerulisem. "Pisut", ma ütlesin. Täiesti loetav kosmoseseiklus. Pole enam päris teaduse-tehnika lugu, aga pole veel ka sotsiaalne ulme. Üha enam ilmutab end autorite kalduvus filosofeerimisele.
Teksti loeti vene keeles

Lühiromaanis «Teekond Amaltheiale» tegutsevad kõik needsamad tegelased, kes romaanis «Purpurpunaste pilvede maa» ellu jäid – Jurkovski, Dauge, Bõkov ja Krutikov. Uus püsitegelane sarjas on aga praktikant Zhilin... jah, seesama Zhilin, kes on peakangelane romaanis «Ajastu ahistavad asjad».

Kallistol hävisid kõik toiduained ja isegi klorellaistandused, Ameltheia andis hulga oma tagavaradest Kallistole ning nüüd ootavad mõlemad uurimisjaamad abi. Toiduabi on saabumas footontranspordi «Tahmasib» näol, kapteniks seesama Bõkov.

Lühiromaan ongi selle retke kirjeldus... retk on täidetud loomulikult hädaohtudega, strugatskiliku lõõbi ja pateetiliste SF kirjeldustega, mis sedapuhku lahkavad Jupiteri saladusi. Teise plaanina antakse elu puudustkannataval Amaltheial.

Võikski öelda, et lühiromaani läbiv meeleolu on ootus, et kas Bõkov & Co jõuab. Loomulikult jõuab ning teksti lihtne mõte taandubki IMHO sellele, et ka helges tulevikus on võimalikud õnnetused ja hädaohud. Põhiliselt tekitab kriisisituatsioone siiski loodus ja tehnilised rikked, aga õnneks on olemas meil sellised toredad inimesed ning seetõttu on võimalik enamus hädaolukordi siiski õnnelikult lahendada. Kõlab küll küüniliselt, aga mis teha, Strugatskid pole igatahes sotsiaalse ulmeni veel jõudnud. «Teekond Amaltheiale» on traditsiooniline SF, mis tugevalt ületab omaaegse taseme... kahjuks pean ma sellele tekstile siiski kolme panema, muidu ei jätkuks viiepallisest skaalast, et hinnata vendade märksa paremaid ja küpsemaid tekste.

Teksti loeti vene keeles

Eelnevates arvustusts on juba kõik öeldud, ega siia midagi lisada pole. Mõnele teisele autorile oleks sama loo eest vast neljagi välja pigistanud - seega igati loetav lugu. Aga nagu kirjutas Jyrka, peab ruumi jätma ka Strugatskite paremate teoste hindamiseks.
Teksti loeti vene keeles

Puhas meelelahutus, ega see viit väärt polegi, aga vähemat ka mitte. Žilini debüüt.
Prantsuse raadioastronoom (õigemini tema vene keeles suhtlemine) tekitas minus miski seose Simaki tulnukate keelekasutusega.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2024
september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024

Autorite sildid: