Kasutajainfo

Stephen Laws

1952-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Laws ·

Ghost Train

(romaan aastast 1985)

eesti keeles: «Kummituste rong»
Rapla «Maghira» 1995 (Maghira Books)

Hinne
Hindajaid
5
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.429
Arvustused (7)

No mis seal ikka erilist on, pealkirjas peaks ju tegelikult suurem osa olema öeldud, millest seal juttu on... üldiselt selline jura, et kõigil kes selle rongiga sõidavad, juhtub lõpuks midagi ja lausa letaalses vormis. Kuid leidub keegi, kes kogemata ei sure ja siis jaurataksegi enamiku ajast selle selli tegemisi uurides. Lõpuks, nagu tavaliselt, läheb hoogne laibasadu lahti ja miskid paar trossi tulevad asjaga lõpuks toime. Need kolm punkti, mis ma siin nüüd panin, olid esimese poole eest. Oleks hinde pannud ainult teise poole järgi, poleks ta üle kahe mitte mingil tingimusel saanud. Nii et tüüplugu ja tüüplahendus. Soovitus: parem vältige!
Teksti loeti eesti keeles

Usun, et tegu on üle keskmise teosega mis ei jää millegi poolest alla nimekaim Stephen Kuninga keskmistele raamatutele. Kui Ghost Train lugeda mõnel õhtul ühe hingetõmbega lõpuni võib saada päris korraliku vaimse surutise. Rämpskirjandusega pole mingil juhul tegemist. Soovitus: Vältida ei maksaks küll mitte mingil juhul. Kui midagi vältida siis ehk suguhaigusi.
Teksti loeti eesti keeles

Pikka aega oli mul ettekujutus, et autoriks oli Stephen King. Nüüd aga pika uurimise peale sain teada, et hoopis Stephen Laws. Selline eksitus ütleb aga kõik - raamat on väärtuslik. Teda oli mõnus lugeda, stiililt meenutas Kuningat, seega on arvata, et ta tema pealt ka maha viksitud. Elamus missugune, soovitan soojalt ja õhtuti.
Teksti loeti eesti keeles

Algatuseks ei saa ma aru, et mis on sellel romaanil pistmist Stephen Kingiga? Kas seda, et autori eesnimi on samuti Stephen... lollus, selle järgi peaks siis ka iga Tõnu olema Trubetsky?

Mõtlesin tükk aega, kas panna sellele raamatule kolm või neli... jääb siiski neli ilge pika miinusega.

Raamatu põhiplussiks oli see, et lõpuni säilis lugemishuvi, samas on teistkordne lugemine üsna suure kahtluse all.

See jõujoonte idee mulle täitsa meeldis, ka meeldisid mitmed (üsna jälgid) kirjeldused. Häiris aga see totakalt triviaalne vastandamine: kui see kuri ei olnudki päris tavaSaatan, siis pääsemine peitus siiski vaid ainult kristluses. Huvitav, kas maailmas polegi muid progressiivseid jõude peale kristlaste, kes suudaksid ürgkurjusele vastu seista?

Nagu alati nende (Kurmeti & Co poolt) Raplas ilmutatud raamatute puhul, paneb ka seekordne valik mind taas õlgu kehitama. Ilmselt on kellelegi ka sihukesi jutukesi vaja?

PS: Viis-kuus aastat hiljem leian, et ükstaskõik kui pika miinusega neli on selle romaani puhul ilmne liialdus. Kolm on sobilik hinne!

Teksti loeti eesti keeles

Õudne raamat. Palju verd, soolikaid ja hirmu. See raamat tekitas küll jubedusvärinaid ning täitis õuduskirjandusena oma eesmärgi. Hea ühekordseks tarbimiseks.
Teksti loeti eesti keeles

Veidi Kingi meenutab see teos oma alatoonilt kyll - ja peaks ytlema, et eriti just puuduste poole pealt. Ka on Laws jutumeistrina veidi no~rgemast klassist, kui ta nimekaim. Kyll on siin aga see idee, idee jo~ujoontest ja raudteest kui kurjuse vahendist. See muutis loo minu jaoks sympaatseks, nagu ka loo alaliinid. Samuti säilus lugemishuvi kuni lo~puni, mis pole just väga tavaline. Lugu tasub lugemist, kui horrorist lugu peate - ja mitte splätterliku inimhakkimise poole pealt, vaid just m6ttehirmu ja alateadvuse suunalt.Nii et - kui ette jääb, siis lugeda tasub. Ise vo~tsin isegi mitu korda pihku. Meeldis, lihtsalt meeldis.Ah jaa, kaanekujundus muidugi on suhteliselt veider ja eksitav - ma ei saanud selle seosest raamatu sisuga kyll aru. Aga see vo~ib olla vaid mu isiklik viga. See teos paistab tal baasi po~hjal muidu suhteliselt yksik olevat, nii et selle eesti keelde sattumine on omapärane juhtum. Veidi paradoksaalne, vo~iks selle kohta isegi o"elda. Aga hästi läks, et niigi läks...
Teksti loeti eesti keeles

Tundmatu kirjanik (vähemalt minu jaoks) Stephen Laws, kes kirjutas ühe korraliku õudusromaani,valmistas mulle, kui suurele horrori austajale, suure üllatuse. Stephen Kingiga teda muidugi segi ei ajaks, aga viie teenis ta ära küll.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020

Autorite sildid: