Kasutajainfo

Sergei Djatšenko

14.04.1945-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Djatšenko · Marina Djatšenko ·

Zoo

(lühiromaan aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2003; nr 10 [pealkirjaga «Zoopark»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Zoo»
antoloogia «Muumia: Vene ulme antoloogia» 2006

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
3
2
0
Keskmine hinne
3.375
Arvustused (8)

Vastik lugu. Kahejalgsete elukate käitumine on kahjuks üsna tõepärane ja "sotsiaalseks ulmeks" võiks seda tükki nimetada kindlasti. Aga jutu lõpp ning sellest tulenev ideoloogiline sõnum või suunitlus on äärmiselt ebameeldivad. Autor nägi paljude lehekülgede jooksul õnnestunult vaeva, et harimatu massi antropomorfsete kujutelmade üle õelutseda - ja ainult selleks, et ise viimastel lehekülgedel samasse ämbrisse astuda. Nendele idiootidele, kes karusnahafarmidest tuhandete kaupa naartitsaid linna peale lahti lasevad, neile võiks see jutt päris meeldida. Aga loomakaitse või keskkonnakaitse või -teadlikkusega ei ole kõigel sellel absoluutselt mitte midagi ühist.
Teksti loeti eesti keeles

Tuleb nõustuda-lõpplahendus rikkus loo ära. Ootasin midagi andekamat-näiteks, et tehnika läheb rikki ja paneb inimesed omakorda loomade moodi käituma või midagi sarnast. Mida need peategelased siis loomadega edasi teha kavatsesid? Mõttetu lõpp tõmbab hinde, mis muidu oleks " neli" või äärmisel juhul koguni " viis" , alla. Kahju.
Teksti loeti eesti keeles

On üks loomaaed, mis on kohe-kohe päris põhja jõudmas. Asutuse uus direktor üritab asja kuidagi päästa ning palkab kaks selli, kes on just leiutanud uue tehnoloogia, millega on võimalik igasuguste elajate käitumist mõjutada. Loomaaed rabeleb raskustest välja ning saab väga populaarseks. ainult kõik inimesed ei ole nõus süütute olevuste sellise manipuleerimisega leppima. Tegelikult on sellel jutul ainult üks peamine häda. Lõpp ei sobi algusega kohe üldse kokku. Selline jabur ning banaalne algus oleks väärinud mitmekordse vindiga lõppu. Ma isegi ootasin seda, aga autor valis hoopis teise tee. Leebema ning ka märksa ohutuma. Kahju, hea lõpp oleks võib-olla päästnud keskpärase jutu. Sellisel kujul on aga tegemist ebaõnnestumisega, mis kahest paremat hinnet ei väääri.
Teksti loeti eesti keeles

Inimesed on ikka sarnased - ka mulle ei meeldinud loo lõpp. Aga miks ei meeldinud? Ei teagi täpselt. Lihtsalt vajus kuidagi ära ja kõik. Põnevama lõpplahendusega oleks kindlasti kõrgema hinde andnud.
Teksti loeti eesti keeles

Inimesi on nii ja naasuguseid. Ja kui jutt poleks lõppenud seal kus ta lõppes, siis oleks kindlasti peagi ilmenud, et ka loomi on nii ja naasuguseid. Aga võib-olla siiski ainult kahesuguseid: Vadiku- ja Denisisuguseid :D
Teksti loeti eesti keeles

Takkajärgi mõeldes tekib tõesti mulje, et autorid ei osanud ühel hetkel süžeega enam midagi peale hakata ja lõpetasid loo lihtsalt kuidagimoodi ära. Aga lugemise ajal see eriti ei häirinudki. Ilkumine televisiooni "reality" showde teemal on ilmselt tänaseks juba üsnagi äraleierdatud žanr, aga aastal 2003 võis tegu olla isegi millegi teedrajavaga - ei mäletagi enam täpselt mis seis meil selle "realityga" tol ajal oli, saati siis Ukrainas.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: