Kasutajainfo

Mike Chandler

Teosed

· Mike Chandler ·

The Star Weave of Snorgrud Sunbreath

(jutt aastast 1994)

eesti keeles: «Snorgrud Päikeselõõskaja tähelõim»
antoloogia «Mardus 3/99» 1999

Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
12
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.923
Arvustused (13)

Üks paremaid fantasy jutte, mida kunagi lugenud olen. Jutul on lihtsalt meeldiv psühholoogilne ja mõtlik alatoon. Autori kirjeldus vanaks jäänud lohest Snorgudist ja tema saatusest teeb südame ikka väga kurvaks. Samuti räägib jutt otseselt inimeste reeturlikusest ja petmis oskustest, millele vaesel vanal lohel pole midagi vastu panna. Kuigi tema inimeset sõber Caliban ta raha eest reedab, saab lohe temalt kaastundest siiski jõu viima-seks võitluseks. Oma südametunnistuse rahustamiseks lausub Caliban, et Snorgrud oli vana ning tema elu vajab elamiseks raha(oli enam-vähem niimoodi). Ehk teisisõnu suurepärane jutt inimeste sallimatusest teiste (mõtlevate)olendite suhtes(muidugi ega lohedki nii süütukesed polnud aga ikkagi). See arvustus kukkunud just kõige parem välja aga eks ma proovi tulevikus pare- mini.
Teksti loeti eesti keeles

Suurepärane fantasy-tekst. Omapärane, hästi kirjutatud, igate pidi väärt lugemine. Selles oli kokku pandud nii humoorikas pool, samas süngus ja osaline meeleheide, nukrus kaotatud minevikupärandi pärast... ja inimese barbaarsusest kui niisugusest. Me vajame minevikku, ka mitteinimesed, oluline on see, kuidas seda väljendada. Selles jutus saab toimuv traaglise lahendi. Tegelikult on ta kurb, nukker ja melanhoolne jutt, mis paneb mõtlema... Ja ka muigama, sest üdini traagline ta ka ei olnud. Sõltub kuidas asja võtta. Ning kes võtab.
Teksti loeti eesti keeles

Sigahea lugu oli. Vana lohe oli äärmiselt sarmikas olevus. Igati võimas ja suurejooneline isiksus, ka ootamatul nõrkusehetkel. Selliste vanade lohede puhul on paugu ja tulevärgiga lõpetamine praktiline paratamatus, nad lihtsalt ei oska omas koopas vananeda. Lugu ise mu meelest "Daddy" järel "Marduse" eelmise aasta parim.
Teksti loeti eesti keeles

Hmm! Paistab, et antud juhul olen mina see tõbras, kes kena keskmise hinde ära rikub... andke andeks!

Kindlasti on jutt üle keskmise... suisa hea! Kuid viie jaoks ilmselt alamõõduline – olen selliseid ilulevaid ja filosoofilisi seisundifantaasiaid ikka sadu lugenud ning seetõttu ei saa taolisele korralikule käsitööle üle nelja panna.

Samas tuleb öelda, et ilmselgelt pole antud jutu maakeeles ilmumine mingi viga... eestikeelse lugeja laual on selline kraam alles tundmatu ja üsna eksootiline!

Teksti loeti eesti keeles

Ilus ja kurb nn lahke-lohe-lugu, eesti keeles ilmunust meenutab natuke Taivo Risti «Sangarit» Algernonist. Mario Kivistik mainib "Marduse" lõpus, et Chandler on andnud loa ka teiste Calibani-lugude avaldamiseks -- juhul kui need sama head on, siis tasub seda kindlasti teha.
Teksti loeti eesti keeles

Hea,humoorikas,kuid ometi kurb fantasy vanast lohest,kellele kuri preester vastu tema tahtmist neitsisid ohverdab.
Teksti loeti eesti keeles

Hüva pala. Igipõline draakoni jant, mis fantasy üheks sümboliks vistist on. Aga peale Hargla suurepärast "Excelsuse konkistadoor"`i, jäi see jutt kuidagi varju ja ei tundnud üldsegi mitte nii hea (viis ikkagi). Võib-olla oli asi tõlkes, aga veidi hüplikuna tundus tekst olema. Aga eks see ole nõnda enamus tõlgetega. Viis miinusega.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mis v6ib meeldida v6i mitte, kuid m6tlema paneb ta kindlasti. M6tlema minevikule ja ka sellele, et tegelikult on ka k6ik eksisteerinud kangelased siiski lihast ja luust inimesed - neilgi esineb nohu, k6hukinnisust, ja teisi ihuhädasid. Lugu meenutab meile, et mitte k6ik ei ole nii nagu paistab v6i meile näidatakse ja seletatakse. Hästi kirjutatud veel pealekauba.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Ülivinge lugu, üks eesti keeles ilmunud parimaid fantasy lühivorme. Julgen 14 aasta taguse lugemissoovituse anda, otsige see Mardus 3/99 üles ja lugege läbi. Küüniline, sarkastiline, kibedalt nostalgiline ja terava meisterliku puändiga lugu. Peaks netist otsima kas herr Chandler ka veel miskit muud on kirjutanud ja eriti Snorgrud Sunbreathi maailma, allakirjutanule istus see küünilisirooniline realistlik maailm päris hästi.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022

Autorite sildid: