Kasutajainfo

Jack Vance

28.08.1916-26.05.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Vance ·

City of the Chasch

(romaan aastast 1968)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Raamat Burroughsi Barsoomi seeria stiilis. Kui Barsoom ei meeldinud, siis selle sarja raamatutest tasub kaarega mööda käija.

Maajõudude kosmoselaev saabub planeedi juurde, kust 200 aastat varem oli teele saadetud mingi signaal. Ametlikult see planeet aga asustatud ei ole. Kui planeedisuunas saadetakse teele uurimislaev kahe maakuulajaga/luurajaga toimub rünnak milles kosmoselaev hävib. Üks luuraja tapetakse kohe peale maandumist, teine aga saab rängalt vigastada ja satub nn. "tootemi inimeste" juurde. Sellel planeedil on inimesed mitmete tulnukate teenrid, kes neid halvustavad ja ära kasutavad. Tulnukad on kah väga värvikad... sõna otseses mõttes. Sinised ja rohelised chaschid, mustad ja punased wankhid jne. "Toteemi inimesed" aga on metslased, kes maismaa piraatlusest elatuvad. Adam Reiti nimelisel luurajal on kinnisidee oma kosmoselaev tagasi saada ning algab üks suur seiklus, kus üllas luuraja peab halbadest, aututest ja üldse hulludest võõrastest rassidest jagu saama, kuan nad olid seal enne inimesi, siis neid tulnukateks nimetada ei saa. Kui selle käigus tuleb päästa ülikute tütreid ja korda luua linnades, siis Adam on kindlasti õige mees selle töö jaoks.

Nagu alguses kirjutasin meenutab antud teos kangesti seda ainsat "Barsoomi" sarja romaani, mille ma kunagi läbi suutsin lugeda. Kuna mul peale 1 teost tekkis Burroughsi ulme vastu allergia, siis ka see teos oli mulle paras katsumus läbi lugeda.

Veel halvemat hinnet ei saanud teosele panna, kuna ma pole kindel, kas tegemist on halva teose või tõlkega. Loodan südamest, et tegemist oli lihtsalt VÄGA halva tõlkega.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: