Kasutajainfo

Jack Vance

28.08.1916-26.05.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Vance ·

To Live Forever

(romaan aastast 1956)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

"Elada igavesti" on romaan surematusest. Õieti tingimuslikust surematusest. Maad tabanud ülerahvastatus tõi kaasa katastroofi, mille järel üks piirkond isoleeris end teistest ning asus stabiilset ühiskonda uuesti üles ehitama. Muuhulgas lahendati ka surelikkuse probleem. Et avastust kuidagi taltsutada, moodustati surematuse jaotuse süsteem.Viimane näeb välja järgmine: igal inimesel on valida, kas ta ta pretendeerub surematusele või ei. Kui ei, siis sureb ta umbes 80-aasta vanuses loomulikku surma; kui jah, siis antakse talle 10 lisa-aastat ning tal tuleb isiklike saavutustega tõestada oma pretensiooni. Kui see õnnestub, satub ta järgmisesse kasti ühes 15 lisa-aastaga. Jne., viienda ja viimase kasti liikmed ongi surematud. Aja täitumisel külastab aga ebaõnnestujat riiklik mõrtsukas, kes tema elust lahkumise vaikselt ära korraldab.

Romaani peategelasel surematuks saamine õnnestus, kuid ta sooritas mõrva, mis on suurimaid kuritegusid ses maailmas. Tal õnnestus end siiski peita ning 7 aasta möödudes, kui kuritegu aegub, on ta tagasi, et naasta surematute õnnelikku perre. Nädal enne vabastava tähtaja saabumist reedab ta end tahtmatult aga Jacynth Martini nimelisele surematule ning sissekukkumise vältimiseks tuleb sooritada järjekordne mõrv. Igal inimesel on aga varukoopiad ning kergendus on ainult ajutine. Edasine kirjeldab peategelase Gavini ning Jacynthi kompromissitut võitlust, milles kumbki vahendeid ei vali.

Enamik raamatust on täiesti hea. Tegelased pole mustvalged, napilt kirjeldatud maailm on selline futuristlik vana-Rooma, kuid kogu raamatu rikub minu jaoks täiesti jabur lõpplahendus. Mis on tulemus, kui terve distantsi vältel konkurentidest poole ringi võrra eespool silganud pikamajooksja lõpusirgel kangestub ja kustub, näeme me suurepäraselt spordivõistlustel. Kolm.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: