Kasutajainfo

Jack Vance

28.08.1916-26.05.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Vance ·

The Anome

(romaan aastast 1973)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1971; veebruar - märts [pealkirjaga «The Faceless Man»]
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Aastatuhandete eest Maalt pagenud inimestega asustatud planeedil Durdane on välja arenenud omapärane, kõrgtehnoloogia jäänuseid keskajaga ühendava kultuuriga ühiskond. Täisealiseks saamisel kinnitatakse iga inimese kaela ümber võru, mis määrab tema seisuse ülejäänud eluks, samal võrul on ka omadus teatud raadiosignaali peale kandja ilma peata jätta.. nupule vajutajaks ja tegelikult planeedi valitsejaks on Näota Mees, ANOME, kelle isikut atendaatide vältimiseks keegi peale tema enese ei tea.

Raamat algab sellest, et noor Gastel Etzwane ei soovi astuda kohalikku naistevihkajatest usuhullude koolkonda ja põgneb, et saada rändmuusikuks. Peale kümmekond aastat uues ametis olemist saab talle selgeks, et kogu kohalik tsivilisatsioon on ohustatud mingite hiigelkasvu mutantide poolt, kes järjest suuremate karjadena külasid ründamad ja sealt naisi röövivad. ANOME miskipärast ei võta nende vastu midagi ette.. eks siis ole vaja ta üles leida, et veenmisel karmimaid vahendeid kasutada ;-)

Raamatu plussiks on omapärane ja üpris usutav ühiskond, köitvad kirjeldused - näiteks dirizaablite ja köisraudtee ristandil põhineva ühistranspordi kohta. Miinuseks lõpus lahti jäävad otsad - ilmselt oleks vaja ka järgesid lugeda.Tugev neli.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: