Kasutajainfo

Jack Vance

28.08.1916-26.05.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Vance ·

The Kokod Warriors

(jutt aastast 1952)

ajakirjapublikatsioon: «Thrilling Wonder Stories» 1952; oktoober
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Jutu peategelane Magnus Randolph on just äsja korralikult pygada saanud. Seda suurem ja rõõmsam on tema yllatus kui järjekordne tööots teda nondesamade tüüpdega kokku viib, kes ta rahad maha laristasid. Aga asjast. Planeet Kokkod on äärmiselt tilluke. Asustavad seda aga jõudumööda kiiresti paljunevad pisikesed rtigedad humanoidid. Populatsiooni hoitakse stabiilsena pidevate sõdadega. Sadakond erinevat klanni on asjaga sedavõrd ametis, et ei möödu päevagi ilma lahinguta. Nendele tyypidele, kes Randolphi rahadega vehkat tegid, tuli sellise asjade seisuga seoses geniaalne mõte. Nad rajasid Kokodile vinge hotelli ja sõidutavad raske raha eest turiste kohalike sõdimisi pealt vaatama. Ja organiseerivad kihlvedusid. Säärane ebatsiviliseeritud business ei meeldi sugugi kõikvõimalikele moraalitsevatele religioossetele ja naisorganisatsioonidele. Yks säärastest palkabki Randolphi kogu ettevõtmist põhja laskma... Igati lõbus ja loetav lugu.
Teksti loeti inglise keeles

Omapärane jutustus väga minimilitaristlikust planeedist, kus elavad kokodid. Paar suli teenivad nende arvelt edukalt raha, mis paraku ei meeldi igasugustele organisatsioonidele. Edasi läheb lugu lõbusaks, kuigi ei saavuta Fiesta Brava pöörasust.Lugeda tasub, aga midagi erilist ta ei ole - ilus kosmosefarss.
Teksti loeti inglise keeles

Loen parajasti kogumikku "The Worlds of Jack Vance", mis on valikkogu varemilmunud kogumikest. Kõlab üsna kummaliselt, aga nii see vist on. Nimelt on siin kõik aastal 1965 väljaantud "The World Between and Other Stories" jutud (raamat ise ilmus kokkuköidetuna (nn. Ace Double) Jack Vance`i teise teosega (ilmselt fix-up) "Monsters in Orbit"), lisaks on siin pooled jutud kogumikust "The Many Worlds of Magnus Ridolph" ja veel lühiromaan "The Brains of Earth", mis moodustas ühes Magnus Ridolphi koguga teise Ace Double`i.

Sellest tuleneb ka tuntav kogusisene kvaliteedilangus, sest Magnus Ridolphi lood on küll korralikult kirjutatud, kuid valminud umbkaudu 10 aastat varem kui esimese kogu jutud ning kujutavad endast üsna vähepretensioonikat meelelahutust.

"Kokodi sõdalaste" tugevaimaks küljeks on sellise lakkamatute sõdadega rahvaarvu piirava kultuuri väljamõtlemine ja lugejani toomine, nõrgeimaks Magnus Ridolphi isik. Ülejäänud tegelased - rahaahned, kuid sisimas ebakindlad mahhinaatorid, tagurlik naisorganisatsioon ja selle silmakirjatsejaist liikmed - jäävad huvitavuselt kusagile vahepeale. Süzhee on aga paraku nagu tüüpilises B-filmis - kangelane tuleb, näeb ja võidab. Nõrk neli.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: