Kasutajainfo

Jack Vance

28.08.1916-26.05.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Vance ·

The Compleat Dying Earth

(kogumik aastast 1999)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Oh, kui kahju, et maailm kohe-kohe otsa saab...Vance`i on ikka hea lugeda. Väga hästi oskab ta luua omaenda maailma, mis tekitabki tunde, nagu oleks tegemist omalaadi kroonikaga. Mitte midagi sellist, mis otsekohe tekitaks assotsiatsiooni meie ümber parajasti keeva eluga, tema juttudest ei leia.Nojah, võibolla ongi liiga tõsised need tema lood, aga pudemed hääbuvast maailmast ju teistsugused vist olla ei saagi.
Teksti loeti inglise keeles

Mammutkogumiku esimesed lood on kirjutatud 40-te lõpul ja viimased 80-te algul. Läbi selle perioodi on Vance suutnud säilitada stilistilise ja keelelise ühtsuse, kuigi tekstide tonaalsus on väga varieeruv. Esimene novellikogu meenutab tugevalt muinasjuttude töötlusi ja ehedat fantasy’t on siin rohkem kui järgnevas, mil hakatakse sureva Maa maailm avama. On igati viieväärseid lugusid (Liane the Wayfarer) ja on ka tunduvalt nigelamaid. Kaks raamatut kelm Cugeli seiklustest on ilmselgelt tsükli kõige tugevamad ning lõpetuseks kirjutatud Rhialto lood jällegi üsna vastuolulised. Rõhk läheb seikluste pealt science fictionile ja lugude faabulad (millega hiilgavad Cugeli lood) muutuvad jäigemaks ja mingi võlu kaob. Üldistades võiks öelda, et Dying Earth on üsna hästi teostatud meelelahutus, mis ei üritagi selgust tuua inimkonna tulevikku ja päikese kustumise probleemile vaid asetab fantasy-settingu maailma, kus supertehnoloogiast on järel vaid mälestus ja inimesed on leppinud üleloomuliku (teadus) olemasoluga. Sellisest mahukast köitest pingutustega läbinärimine aga tekitab Vance’i suhtes teatavaks ajaks kerge tõrke, ta pole just kõige lihtsamini loetav kirjanik. Taasavaldamine „Fantasy Masterworksi” sarjas on aga minu meelest igati õigustatud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: