Kasutajainfo

Jüri Kallas

20.04.1967-

  • Eesti

Teosed

· Jüri Kallas ·

Alfie kaks (kolm) lemmikeset

(jutt aastast 1993)

ajakirjapublikatsioon: «Liivimaa Kuller» 1993; nr. 29 (29. juuli)
«Algernon» 1999; juuli
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Hinne
Hindajaid
3
1
2
3
0
Keskmine hinne
3.444
Arvustused (9)

Lool on üks hea omadus - ajab naerma! Nii lühikese loo kohta polegi seda nii vähe. Kirjutada head lühijuttu on tegelikult vist väga raske, siin on see peaaegu, et õnnestunud. "Viis" on küll pikukese sabaga, kuid las tal olla. Paistab, et "kuiv" seadus on kogu meie põlvkonna hingeellu jätnud rasked ja parandamatud haavad, sest, tunnistan pattu, kirjutasin ka ise kunagi kaks lühilugu samal teemal. :-) Milline hulk nostalgilisi meenutusi... igatahes! Loo ülesehitus järgib klassikalist skeemi, kuid mis (minu silmis) asjale kõvasti plusse lisab, on see, et siin on Jürka end "lahti" kirjutanud. Tekstis on hoogu ja liikumist, see ei kujuta endast lihtsalt iseenesest perfektsete lausete igavavõitu (kuigi kaanonitele vastavat) kogumit, nagu see paljude noorte kirjameeste töödele omane on.
Teksti loeti eesti keeles

Arvatavasti sobis suurepäraselt "Liivimaa Kullerisse" (niipalju, kui mul sellenimelisest ajalehest meeles on), aga "kirjanduse hulka tunnistada" (nagu Must Kass ütleb) ma seda ei julge. Arvatavasti omas rohkem väärtust omas ajas ja ruumis, kuiva seaduse ajal jne., kuid hetkega meelestminev ajalehesabajura ta on ning selleks ka jääb. Mis puutub "lahtikirjutamisse", siis jah, seda siin kahtlemata on, sõnadega mängimist ning hoogsat kirjutamismaneeri, kuid sisu selle taga - ei mitte mingisugust. Arvatavasti ka mitte pretensiooni sellele.
Teksti loeti eesti keeles

Kauges tulevikus on kõik ennast seaks joonud. Mõni ka lehmaks või emuks. Ja jälle aparaat, mis mittemillestki alkoholi toodab.
Teksti loeti eesti keeles

Selle loo hindamiseks ja austamiseks olen vist liika palju karsklaste seltskonnas viibinud - enamik sellest loost jääb lihtsalt väljapoole minu enese vastuvõtlikkuse piire! Ja sellist lookest on mul väga raske jälgida, kui ma m6Otilde;tlen sellele, et jah - minu tuttavad ju sellises olukorras niiviisi ei käituks - meie lehm oleks teinud teisiti jne...

Kord oli meil yhikas hiir. See sai ilusasti purki ja toiduks sai ta präänikuid. Elas ja oli rahul. Kord joomingu käigus sai ta aga veidi seda va hundijalavett. proovis, jäi nukraks ja pani putku. Ei meeldinud talle see inimeste (osade) jook.

On ju ka Wõrokal aparaat, mis inimest ustavalt ja piiritult piiritusse uputab. Seal on aga tegemist nagu yksikisiku probleemiga, yheainsa olendi maailmanägemusega. Seda paraku maailmale laiendada ei anna - liialt eripalgeline on see.

Aga kohati ajas siiski muigama.

Teksti loeti eesti keeles

Maru armas laastuke sellest, kuidas inimkond end póhja jói (vói siis seaks vói lehmaks). Ysnagi lódva randmega kirjutatud lugu, aga just nimelt see muudabki jutu nauditavaks. Mitte eriti tósine ja mitte eriti koomiline - pigem hoopis syrr episood, millele vóib alguse ja lópu ise juurde móelda (milline peakski yks korralik novell olema).
Teksti loeti eesti keeles

Päris hea idee (kuigi sarnaseid tekste on päris palju vorbitud)ja ka lõbusalt kirja pandud alkohooliku unelm.
Teksti loeti eesti keeles

Leidsin loo üles vaid tänu sellele, et lgp. J.Kallasel on täna sünnipäev. Olgu mu mitterahuldav hinne Sulle sünnipäevakingiks! Teksti tegi rasketiloetavaks see, et autor kasutas liiga palju mittekirjanduslikke sõnu/väljendeid. Mingi sisu oli kindlasti olemas, kuid tuli välja veidi vales kestas. Üht aga tuleb tunnistada -- loo autor sobib paremini toimetajaks kui kirjanikuks.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: