Kasutajainfo

Aleksandr Bushkov

4.04.1956-

Teosed

· Aleksandr Bushkov ·

Samõj dalekii bereg

(romaan aastast 2003)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Vaadates sama kirjanikku hinnanud härraste kommentaare (mõlemast pean ma väga lugu) ja lausa imestasin, kas on ikka tegemist ühe ja sama kirjanikuga. Nagu wõrgu avarustel otsides selgus, siis on küll. Ehk on küsimus just selles, mida Jyrka oma arvustuses mainis - Bushkov`i viimase aja lüpsilehm on põnekate kirjutamine. Põnekaks (ja sealjuures loetavaks) kvalifitseerub tekst küll.
Raamatu parim osa on algus, kus kirjeldatakse tänapäeva Wene perifeeria linnakese prühiaatria haigla tohtri elu-olemist. Palk väike, naine peatab, töö on kugel rahulduse pakkumisest no ja sinna juurde seda va vene hinge suurt nukrust (ei saandki aru, kas see oli nüüd väike sarkasm teemal, või siis tõsiselt kirjutet). Asi hakkas metsa minema hetkest, kui algas tegevus. Maakeeli - kui psühiaatrile poetab üks patsient käsikirja, mida ta nimetab "päevikuks" ja palub end igal juhul hulluks tunnistada. Tohter on eluaig olnd ulmehuviline ja loeb ka selle paprepataka läbi. Sääl kirjeldab haige - tuletõrjuja Kirjanov - kuis ta värvati Struktuuri nimelisse spetsnaz`i laadsess organisatsiooni, kelle kohus on mööda universumit (nagu selgub ka mööda aega ja paralleeluniversumeid) ringi kapata ja missioone täita. Kõlab kaunikesti akshni laadselt, kuid tegelt on misioonid üldiselt küllaltki rahumeelsed.
Ülalpoolne on kiire kirjapanek kogu teosest ja seal toimuvast. Kui jääda lõpuni ausaks, siis on seal muudki ja sealhulgas ka kosmilise ühiskonna kirjeldamist, kuid ei suutnud kogu see kompott mind sütitada. Ehk kedagi teist.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019

Autorite sildid: