Kasutajainfo

Aleksandr Bushkov

4.04.1956-

Teosed

· Aleksandr Bushkov ·

Pervaja vstretša, poslednaja vstretša

(jutt aastast 1989)

ajakirjapublikatsioon: «Iskatel» 1989; nr. 4 [algversioon]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Jutustuse tegevusajaks on möödunud sajandi lõpp, mil järjekordne vene-türgi sõda on lõppenud. Peategelaseks on kaadriohvitser Saburov, kes naaseb Bulgaariast kodupaika. Teksti sisuks on aga mingi juhuslikult Maale sattunud kosmilise koletise hävitamine...

Lummab jutu kirjutamislaad. Siin on kõike: mürglit, sotsiaalseid vaatlusi, õudusjutulikku õõva, poliitilist ärapanemist jne.

Autorile tüüpiliseks nimetasin ma jutustust seetõttu, et siin on peategelaseks tegudeinimesed, mitte mingid virisevad intlid – veri lahmab ja soolikad on puude otsa laiali laotatud. Autorile tüüpiliselt on ta leidnud võimaluse ka juutidele koha kätte näitamiseks – jutus vilksatab miski juudivanamehest harjusk Arbitman, kelle hobuse koletis nahka paneb ning kes siis suure kisaga mööda maanteed põgeneb. Vahemärkuseks olgu öeldud, et Roman Arbitman (ehk tagasihoidlik Saraatovi kooliõpetaja) oli üks raevukamaid venemeelse ulme kriitikuid. Loomulikult esineb siin loos ka tsaariaegse Venemaa mõõdukat ülistamist.

Jutustusest on mitu versiooni. Ajakirjavariandis puudus puudus see SF-lik proloog. Samas on ka hilisemat raamatuversiooni avaldatud ka ajakirjavariandi pealkirjaga. Kõigest hoolimata hea lugu ning Aleksandr Bushkov on enamjaolt ka väga hea kirjanik, kes viimastel aastatel kahjuks liialt vähe ulmet kirjutab ning põhilise oma sissetulekust teenib ülimenukaid märuliromaane kirjutades.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: