Kasutajainfo

Harry Harrison

12.03.1925-15.08.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Harry Harrison ·

The Stainless Steel Rat Gets Drafted

(romaan aastast 1987)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Otsene järg romaanile «A Stainless Steel Rat is Born». Jim istub vanglas ning ootab saatmist koduplaneedile. Sorry, valetan, romaani alguses ripub ebaõnnestunult põgeneda püüdnud Jim liftishatis. Poisul veab ning tal õnnestub oma kongi tagasi pääseda. Jalutuskäigul oli Jim näinud mingit tibi, kes oli selsamal laeval, mille kapten Jimi ja tema Õpetaja orjusesse müüs. Kättemaksuhimu paneb Jimi tegutsema... ning õige pea on Jim koos selle tibiga vabaduses. Planeet, kus asus vangla on jagunenud kaheks. Põhiosa planeedist peab (jälle) ühendust Galaktika Liigaga, ühel saarel elavad aga militaristid, kes ei soovi kellegagi (ja iseäranis Liigaga) ühendust pidada. See agraarne osa elab üsna algelist elu, militaristid aga on tehnikaga sina peal. Vaat nii. See kosmoselaeva kapten on tegelikult üsna suur nina seal militaristide juures. Jimil tuleb ka end saarele mahitada.... järgneb palju-palju seiklusi jne. Romaan kubiseb õelatest torgetest militarismi ja militaristide aadressil. Ka pole see planeet, kuhu romaani tegevus teises pooles üle kandub üldse pahasti kirja pandud, aga... Romaan saab nelja! Roostevaba Terasroti sarja raames tore teos küll. Aga Harrison on siin tegelikult kohe kindlasti lati alt läbi jooksnud, lugedes meenub eelkõige Harrisoni enda romaan «Bill, the Galactic Hero», aga samuti ka Eric Frank Russelli lühiromaan «...And Then There Were None». Sellepärast siis neli - romaan on teisejärguline, Harrison ei suuda peale rämeda palagani miskit lisada. Hinne oleks suisa kolm, aga päästab hoogne süzhee ning õel huumor.
Teksti loeti vene keeles

''SSR gets drafted'' on vähemalt minu jaoks rotiraamatute hulgas lemmik. Isiklikult olen seda pruukinud gripirohuna, nii mõnegi hea lõuatäia saab mõnusasti irvitada ja tunne läheb märksa etemaks kohe. Julgen soovitada kõigile, kes peale tõsise filosoofia raamatutes ka head nalja hindavad.
Teine sihtgrupp, kellele ma seda teost soovitaks, on igasugused tegelased, kes sõjaväeteenistust propageerivad. Sõjaväge materdatakse siin ikka nii armutult, et päris kahju hakkab - Harrisoni kirjeldused nekrutite esimestest päevadest on suht võrratud IMHO. Kui veel keegi peaks küsima, mis mul sõjaväe vastu on, annan vist seletamise asemel seda raamatut lugeda, rohkem seletusi pole vaja. Maitseasi muidugi, aga mina eelistan seda üllitist 'Starship Troopersile'.
Ja veel üks asi, mis mulle meelde jäi, oli too tehisintellekt raamatu lõpu poole, meenutas natuke igasuguseid kübertegelasi HHGTTG-st, dialoogid SSR-i ja selle eluka vahel olid tõeliselt lahedad, midagi nii head pole ammu lugeda saanud. Have fun!
Teksti loeti inglise keeles

Kättemaksurõõm on see kõige suurem rõõm. Käkki oskab teistele keerata aga igaüks. Eriti Libe Jim. Ja eriti kättemaksuks.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: