Kasutajainfo

Harry Harrison

12.03.1925-15.08.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Harry Harrison ·

Contact Man

(jutt aastast 1966)

ajakirjapublikatsioon: «Alien Worlds» # 1
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Selle poole pealt ebatavaline jutt, et kui enamustes raamatutes kujutatakse inimesi, kui head, vaprat ning ausat rassi, kes kaitseb väetikesi ning annab kurjadele nossu, siis siin on asi suisa pea peale pööratud. Inimesed on otsustanud, et nemad on kõige kõvem kamp ning kõik galaktika ressursid kuuluvad neile. Alati, kui kusagil mingi uus planeet leitakse, siis tuleb kohalike algusest peale selgeks teha, kes on universumi boss. Selleks ongi need kontaktisikud. Kontakisik on indiviid, kes millegipärast on vastu läinud olemasolevate võimustruktuuridega - antud juhul Imperaator-Admiraliga ning karistuseks peab minema teatavasse "diplomaatilisse korpusesse" oma aega teenima. "Diplomaat" varustatakse spetsiaalse turvisega ning nii suure koguse "pauguraudadega", et nendega saaks vabalt maha pidada väikese sõja. "Diplomaadid" loobitakse maha erinevates planeedi nurkades ja nad peavad nii palju tapma ja põletama, kui vähegi suudavad. Seda nimetati n.ö. esimeseks õppetunniks. Lõppude lõpuks peab kohalikel kohe selge olema, kellega neil tegemist tuleb teha ja samas oleks neil ka ajaloost võtta näide tagajärgede kohta. Üsna tõhus jutt.
Teksti loeti inglise keeles

Sisu kohta on pärast Prontot miskit väga raske lisada ning polegi vaja, eespool on kõik hästi ja kompaktselt öeldud. Kuid mina pean kahjuks neljaga piirduma. Minu jaoks kuulub see jutt nende Harrisoni lugude hulka, mis jäävad (IMHO) pisut pinnapealseks... loed läbi ning kehitad õlgu, et ja mis siis... Põhiliselt jäi just häirima jutu lõpp. Kuidagi liiga kiirustavaks läks see kahe mehe dialoog. Teiseks häiris mind ka see, et huvitav mudel polnud saanud (minu arust) adekvaatset teostust... emotsionaalselt oli see kuidagi pinnapealne. Aga kindlasti väärib see jutt lugemist! PS: See ajakirjanumber, kus jutt ilmus oli selle väljaande esimene ja ka viimane number... juba ainuüksi jutu «Contact Man» avaldamisega on ajakiri «Alien Worlds» end ulmeajalukku jäädvustanud, aga seal ilmus üks Ramsey Campbelli lugu kah!
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: