Kasutajainfo

Eleonora Ratkevitš

18.07.1961-

Teosed

· Eleonora Ratkevitš ·

Paradoksõ Mladševo Patriarha

(romaan aastast 2002)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Teose tegevus leiab aset igati läänelikus fantasykuningriigis, kuhu on kylge poogitud kung-fu fictionist laenatud Shaolin tyypi sõdalaste akadeemia, kus koolitatakse kohaliku kuninga vaenlaste ellimineerimise tarbeks keskaegset speznazi.

Peategelaseks on viimase suurema mässu käigus vanemateta jäänud ja varajases nooruses prygimäel elutsenud noormees nimega Kintar. Tollelt prygimäelt sattus ta õnneliku juhuse läbi tollesse Shaolin tyypi kooli ja on nyydseks Eiriti Karm Vend kes on võimeline kuulma viiekymne meetri pealt oponendi hingamist ja paari kasina käeliigutusega teise ilma saatma märkimisväärses koguses kohaliku kuninga vaenlasi. Kummalisel kombel ei ole viimasel nondest sugugi puudust, st. võimalusi sooritada kasinaid käeliigutusi on peategelasel ohtrasti. Sinna juurde maitsekas koguses rakenduslikku maagiat ja yks verejanulist sorti deemon kellele kohalikud sektantidest jobud miskiprast inimohvreid toovad..

Algab kogu jant sellest, et Kintar peksab poolsurnuks mingi kooli saabunud kõrgest soost ja eriti ninaka tegelase. Sealt edasi läheb tegevus aga ysna omapärases suunas.. Omapärases eeskätt selles mõttes, et lauslahmimise asemel tegeleb autor peaasjalikult tegelaste psihholoogia avamise ja muu sellesarnasega. Kusjuures sedavõrd andekalt, et esimese poole raamatu käigus õnnestub tal sellega mitte läägeks kätte minna.

Miinustest. Teos koosneb neljast osast, sisuliselt eraldiseisvast lyhiromaanist. Esimene neist on igati viievääriliselt vinge. Teine on ok. Kolmas on vähem ok ja neljandat kannatab lugeda yle yhe lehekylje. Jääb yle loota et autoril ei ole plaanis sellele järgesid kirjutada.

Minu esimene tutvus autoriga ja ehkki ei saa öeda et ma vaimustusest hypleksin, siis tundub et lugeda tolle tädi kirjutised kõlbavad, kui nii võib öelda.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: