Kasutajainfo

Eleonora Ratkevitš

18.07.1961-

Teosed

· Eleonora Ratkevitš ·

Najomnik Mjortvõhh Bogov

(romaan aastast 1996)

Sarjad:
Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Väga mõnus ja lahedaltkulgev neljast jutust koosnev romaan maag-sõdurist, kes üritab korda luua maailmas, kus võimuahned ja kärsitud Uued Jumalad ei suutnud oma aega ära oodata ning tõukasid troonilt Vanad Jumalad. Õnne see samm kellelegi ei toonud, sest Elavate ilma ei suutnud Uued Jumalad veel valitseda ja nii oli maa jäetud Kurjuse jõudude meelevalda. Ratkevitsh on siin oma tavaomasel tasemele, ent päris viite ei saa siiski panna. Häirima jäi näiteks see, et peategelane ei tulnud õigeaegselt selle peale, et oleks võinud oma naise Surnute Valitseja juurde saata (ei meeldi mulle lood, kus lugeja päätegelasest targem või ettenägelikum on) või see, kuidas Palgasõdur Pimeduse ja Pimeduse ristteelt pääses (see Ahatani appitulek tundus kuidagi väga otsustud lahendus olevat). Ka ei teinud mind õnnelikuks, et romaan sisuliselt lõputa jäi (ei saa ju ühe Pimeduse jõudude kindluse langemist miskiks Suureks Finaaliks lugeda). Peaaegu kõik muu oli aga kas lihtsalt või väga hea. Kõva neli.
Teksti loeti vene keeles

Najomnik viitaks justkui kellelegi kes tellib ajakirja "Guns & Ammo" ja kollektsioneerib viskenugasid. Antud jutuseeria kangelane on rohkem selline vabatahtlik shreiff-timurlane, tohutult abivalmis ja põhimõtetega tyyp. Umbes nagu M. Semjonova "Volkodav" aga märksa helgemates toonides ja muinasjutulisem fantasy.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: