Kasutajainfo

Kari Nenonen

24.04.1949-19.11.2006

Teosed

· Kari Nenonen ·

Messias

(romaan aastast 1989)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

See raamat meenutas kõvasti Dan Browni ulmethrillereid, ainult et nagu ilmumisaeg näitab, edestas "Da Vinci koodi" 14 aastaga. Dan Browni ei meenuta ta mitte sisu, vaid hoogsa põnevusjutuliku vormi poolest.

Peategelaseks on vabakutseline ajakirjanik Johannes Korpi, kes tegeleb peamiselt teadusartiklitega. Lugu saab alguse 1973. aastal, kui Vatikan näitab valitud publikule üle pika aja Santa Sidonet, tuntud ka Torino surilina nime all. Tegemist on siis väidetava Jeesuse surilinaga, kuhu on mingil tundmatul fotograafilisel moel peale jäädvustatud habemega mehe kujutis (hilisemad uuringud süsinikdateerimisega määravad surilina mitte vanemaks kui 14. sajandist). Korpi märkab surilina presentatsiooni juures pooltuttavat inglise teadlast midagi toimetamas. Nagu hiljem selgub, võttis geneetikuna töötav inglane surilina pealt teibiga geneetilist materjali.

Siit järgneb muidugi suhteliselt kergesti etteaimatav Jeesuse kloonimine. Soomlane Korpi hakkab jälgi ajama. Läbi aastate vaheldumisi uurides ja isiklike tragöödiatega võideldes jõuab ta viimaks ülirikka juudi Meyeri poolt rahastatud projektini kloonida Iisraelile uus kuningas.

Korpile selgub aga ka asjaolu, mis ülirikkal juudil enne surma teadmata jäi: inglane kloonis mitte ühe uue Jeesuse, vaid koguni kaks. Kui kloonitud Jeesus kasvab hoolikalt valitud juutide peres, siis teise klooni poetas ta iseenda peresse.

Soomlane ajab jälgi ja kohtub lõpuks ka inglase peres kasvava kloonitud Jeesuse kaksikvennaga, kes on otsekui välja astunud filmist "The Omen". Mõlemad kloonitud Jeesused teevad imesid, üks tervendab katsumisega, teine aga tapab loomi.

Hoogsa seiklusjutu vormis romaan lõpeb 1985. aasta paiku ja lõpp on mõneti ettearvamatu. Ootamatuid süžeepöördeid oli üldse palju, selleski mõttes kargas Dan Brown kohe meelde.

Veidike häirisid ülipõgusad vahepalad, kus kogu Maapeal toimuvat Jeesuse kloonimist ja tralli selle ümber jälgisid kosmosest oma levast kaks ülivõimsat olevust, kes, nagu selgub, mängisid omavahel Maakera saatuse pärast mingit hasartmängu.Terve meie ajalugu oli osa olevuste omavahelisest mängust, mille kaotaja lahkub sellest Universumist. Kahes olevuses pole raske ära tunda Jumala ja Saatanana tuntud kõrgemaid jõude, ja üldiselt on motiiv inimkonnast kui kõrgemate olevuste hasartmängu panusest ennegi ette tulnud.

Mõnus, ladusalt loetav hoogne põnevik. Etteaimamatud süžeekäänakud ja ootamatu lõpp tegid raamatust üsna meeldejääva. Tugev "neli".

Teksti loeti soome keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019

Autorite sildid: