Kasutajainfo

Poul Anderson

25.11.1926-31.07.2001

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Poul Anderson ·

For Love and Glory

(romaan aastast 2003)

Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

Kui oma arvamus selle raamatu kohta ühe sõnaga kokku võtta, siis selleks sõnaks oleks igav. On mingid salapärased „eelkäijad”, kellest me raamatu lõpuks teame täpselt sama palju, kui raamatu alguses; on mingid nende „eelkäijate” artefaktid, millest me ei saa üldse midagi teada; on kahe musta augu kokkupõrge, millest autor kirjutab ülipõhjalikult ja teaduslikus võtmes, aga mille kohta võib kunagi selguda, et see pseudoteaduslikkus oli kõik täielik jama - praegu ei tea me ju mustade aukude füüsikast ja seal toimuvatest protsessidest reaalselt midagi; on Maa, mille asukad on loonud midagi kollektiivse mõistuse sarnast, aga mis kõik jääb täiesti segaseks ja arusaamatuks; on paar peategelast, kes kihutavad ühe kosmilise fenomeni juurest teise juurde ja vahepeal püüavad veel ka oma vastastikustes tunnetes selgust saada; ja on happy end. Loo sügavam mõte, idee: ei oska öelda.

Oleks näiteks tegemist olnud mõne mulle täiesti tundmatu vene autori pehmekaanelise taskuformaadis ajaviitelooga, oleks ma peale selle läbilugemist õlgu kehitanud, nentinud, et ladusalt kirjutatud ja oleksin jutu järgmisel päeval unustanud. No ja neutraalse kolme oleksin hindeks pannud.

Ma pole enam ammu Andersoni lugenud, aga see, mida ma kunagi varem loetust mäletan, on mulle mällu ikka ereda ja hulga parema mulje jätnud. See raamat siin oli minu arvates täiesti tavaline laiatarbekaup, absoluutselt mitte millegi poolest silmatorkav (ega ka häiriv). Keskpärane, hall. Nagu ma juba ütlesin, kellelegi tundmatule paneksin ma sellise loo eest kolme. Andersonist olen ma aga nii heal arvamusel küll, et sellise tavalisusega mitte rahul olla. Ma olen pettunud – kaks.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019

Autorite sildid: