Kasutajainfo

Poul Anderson

25.11.1926-31.07.2001

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Poul Anderson ·

Windmill

(jutt aastast 1973)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Jutt on tegelikult midagi reisikirja, palvekirja ning raporti vahepealset. Peategelane on Maurai föderatsiooni agent, kes läheb uurima kas ühe mitte väga ammu rajatud koloonia tegevuses midagi Föderatsiooni poolt kehtestatud looduse säästmise doktriini vastalist pole, kusjuures eelmine sama ülesande saanud agent on jäljetult kaduma läinud, eeldada võib halvimat.

Agent, kes ka kõige parima tahtmise juures mõjub sellise pooljobuna, võetakse üsna lahkesti vastu, avastab, et tõepoolest, kohalikud, kes on naaberriigi türanni hirmutegude eest pagenud hävitavad põhjaveevarusid. Konks on selles, et tegelikult agendile need inimesed meeldivad (ja ilmselt on ka lugejale sümpaatsemad kui kaugesse tulevikku paigutatud eesmärke pimedalt järgiv Maurai rezhiim, kes sõlmiks vastastikuse abistamise pakti kasvõi vanakuradi endaga, kui see vaid tõotaks loodusvarade röövkasutamisest hoiduda) ja teine konks selles, et ta jääb oma tegevusega kohalikule ninamehele vahele.

Üldiselt on sari, millesse tekst kuulub, üks mu lemmikumaid Andersoni teoste hulgas. Ilmselt just sellepärast, et konstrueerinud ahvatleva eetilise probleemi, jääb autor tagaplaanile ja ei trügi moraliseerima. Lool on kokkupuutepunkte kasvõi "Kõige pikema merereisiga".

Teksti loeti inglise keeles

Sain juba kahes varasemas loos aru, et miks ja mispärast Mauraid tegutsevad. Tundus ülearune, et ühes jutus jälle kõik üle korratakse....
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019

Autorite sildid: