Kasutajainfo

Poul Anderson

25.11.1926-31.07.2001

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Poul Anderson ·

The Only Game in Town

(jutt aastast 1960)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1960; jaanuar
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.8
Arvustused (5)

Aastal 1280 saatis Kublai khaan mongolite ekspeditsiooni Põhja-Ameerikasse. On üsna tõenäoline, et edu korral koloniseeritakse kogu Ameerika manner paari sajandi jooksul mongolite ja hiinlaste poolt. Daniellid (olendid kaugest tulevikust), kes rajasid Ajapatrulli, annavad korralduse seeekspeditsioon nurjata. Sel moel tahetakse kaitsta nii nüüdsete kui ka tulevikus sündinute olemasolu. Everard koos indiaanlaasest kaaslasega läheb ülesannet täitma. Hea lugu, 5.

09.11.2015. Lugu on hea, aga mitte suurepärane. Seega neli.
Teksti loeti inglise keeles

See oli viimane klassikaline Ajapatrulli lugu, mis vene keelde tõlgiti... ei tea kas oli süüdi see pataloogiline vimm mongolite vastu, või...?

Lugu ise on hea, aga pisut tuimavõitu... seega viis miinus!

Nagu ikka on Anderson saanud hakkama kaelamurdva alternatiivajaloolise trikiga... mis oleks, kui mongolid koloniseeriksid Ameerika. Noh, Jänkistanis on see lugu ilmselgelt aktuaalsem, kui meil... neil seal on see suisa olemasolu küsimus. Aga huvitav on seda lugu ka siin lugeda, sest Anderson on teema põnevalt ning muhedate üksikasjadega lahendanud.

Miinusega küll, aga siiski viis!!!

Teksti loeti vene keeles

Nijah, Suur Vend vaatab ja jälgib, ja vähemad muudkui sibagu ja hoidku maailma kokku kukkumast. Käivad seal kusagil ka igasugused...
Teksti loeti vene keeles

Ajaloost on teada, et 13. sajandil saatsid mongolid Ameerika poole ekspeditsiooni, mis tagasi ei tulnud. Peategelane koos indiaani päritolu Ajapatrulli töötajaga saadetakse selle eest hoolitsema, et nad tagasi ei jõuaks. Minu üks lemmikuid Time Patroli lugude seast. Taas on Anderson suutnud kujutada minevikuinimesi täisväärtuslike inimolendite, mitte mingite pooletoobistena, mis kahjuks ulmes normiks kipub olema.
Teksti loeti inglise keeles

Kiitvate arvustustega tuleb ühineda, lugu on tõesti hea. Eriti hea mõte oli viski kasutuviis. Kui midagi veel lisada, siis ehk seda, et hüpoteesid suurkhaan Hubilai kontaktidest Põhja-Ameerika mandriga eksisteerivad tõepoolest, nagu ka Marco Polole omistatud joonistatud kaardid Alaska rannikust.
Tõlke osas... no siin on ikka pärle. Ma ei mainigi selliseid pisiasju, et keskaegseid Vene vürste nimetatakse "printsideks" või Delhist saab kogemata Delfi. Parim "tõlkepärl" on siiski koht, kus Ajapatrulli liikmed planeerivad mongolite hirmutamist kõrgtehnoloogilise illusiooniga ja Everard mõtiskleb: "Judas Priest! Kui ka see neid loobuma ei sunni...." Päris kindlasti pole 1960. aastal ilmunud loo tegelase mõtteis 1969. aastal loodud Inglise metallbänd, seda hoolimata asjaolust, et tema näol on tegu ajaränduriga. Andersoni loos tähistab see sõnapaar ilmselgelt vähetuntud ingliskeelset vandumist (tõlkes midagi sellist nagu "Püha kurat!").
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019

Autorite sildid: