Kasutajainfo

Iain M. Banks

16.02.1954-9.06.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Iain M. Banks ·

Look To Windward

(romaan aastast 2000)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

"Mõtle Phlebasest" käigus aset leidnud sõjast on möödunud kaheksa sajandit. Nii umbes kaheksasaja valgusaasta kaugusel tolle sõja yhe verisema lahingu toimumispaigast paikneb Kultuuri orbitaal, mida juhtiv tehismõistus tolles lahingus sõjalaevana osales. Muuhulgas lasti lahingu käigus noovadeks kaks keskmise suurusega päikest. Valgus nendest plahvatustest jõuab orbitaalini alles nyyd.

Tolle syndmuse mälestuseks korraldab tehismõistus yleyldised rahvapidustused, mille naelaks on vastavasisulise heliteose esmaettekanne. Viimast kirjutab keegi orbitaalil paguluses viibiv komposiitor. Too on yhe kergelt tagurlikkusele kalduva rassi esindaja, kes revolutsioonilise meelestatuse ja lapsik-ylbe suuvärgi eest koduplaneedil ebasoovitavaks isikuks muutus ja vabatahtlikult Kultuuri orbitaalile asumisele kolis.

Raamatu tegevuse alguseks on orbitaalile oodata tollesama tagurliku rassi ametlikku esindajat, traagilise elusaatusega munk-sõdalast, kelle ylesandeks on veenda heliloojat tagasi kodumaale naasma. Helilooja ise on veendunud, et too militarist-fanaatik on saadetud teda mõrvama..

Kokkuvõtteks: järjekordne, äärmiselt mõnus installment Kultuuri seeriasse. Loed ja naudid. Sarja kontekstis mitte midagi eriti uuenduslikku (nagu eelmine osa, "Inversions"), kõik vana hea mastaapne ja kujutlusvõimet avardav kosmiline myttamine, koos igati armsa, pisut traagilisevõitu lõpuga. Kindel viis.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: