Kasutajainfo

Iain M. Banks

16.02.1954–09.06.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Iain M. Banks ·

The Business

(romaan aastast 1999)

eesti keeles: «Äri»
Tallinn «Byronet» 2002

Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)

Kui nüüd miskist eksitust ei ole, siis see on avaldatud nime all Iain Banks ja tõlgitsetud maakeelde kirjastuselt Byronet kui "Äri" juba üsna mitu aastat tagasi. Ulmet on raamatus vähe, seega üsna "päris-ilukirjandus".Globaalsest ettevõttest, mis asutatud Rooma impeeriumi päevil. Läbi ettevõtte juhtide hierarhias kolmandale tasemele tõusnud keskeale läheneva naisterahva silmade, umbes paari kuu jooksul. Vägagi huvitavalt ja haaravalt, pilatakse nii mõndagi.Peamine eesmärk - võim, ka selline, mida raha abil veel üsna raske hankida on.
Teksti loeti eesti keeles

Küllaltki mõistlik teos. Idee iseenesest on ju igati huvitav ja ka parasjagu originaalne, mõttearendus seevastu mitte niiväga.
Stiil tundus kuidagi steriilne, tundub, et Banks on oma loometee käigus teatava puhastumise läbi teinud. Kuigi võib ka nii olla, et ma ei ole teda lihtsalt liiga kaua lugenud. Pärast tekkis igatahes tahtmine veidi inglisekeelset Kultuuri otsida, küllap meenus kui hea kirjanik Banks on..

Mitte et ta seda varem teinud ei oleks, aga lõpplahenduse on Banks justkui kiusu pärast sellise kirjutanud, et keegi ei saaks selle kirjeldamisel kasutada sõna etteaimatav. Halb see ei ole, aga jääb siiski mulje, et nii ei tohi käituda — selleks tarbeks on novellid.
Autor oleks nagu valinud naissoost peategelase vaid selleks, et korralik puänt garanteerida ja siis selle ebatõenäolisust naisterahva hingeelu kummalisusega õigustada. Iseasi, mida mainitud soo esindajad ise teosest arvavad.
Teksti loeti eesti keeles

Sotsiaalpoliitiline ulme iseenesest.
Umbes nagu Orwell. Või Huxley. Või Platon. Eks neil kõigil on mingeid vidinaid ka, aga vahet pole. Loo iva on hoopis yhiskondlik/yhiseluline.

Mulle Banks meeldib. Seniloetutest kõik Banksid. See ka. Kyllaltki lakooniline, täpne, mõnusasti loetav. Kahjuks lugesin nii ammu, et tõlke kohta ei oska midagi ytelda. Kujundust kirus kirjastuserahvas kah - järjekordne näide. kuidas hea ulmekas ei myy, sest on kujundatud nagu mingi kuradi Goldratt. Loll eksitus.

Samas: oli hea, aga ei vapustanud. Banks oskab paremini ka. Nii saigi viie järele miinus.

Teksti loeti eesti keeles

Sai lõpuks soodusmüügist endalegi soetatud, originaalhinda sai omal ajal kalliks peetud :) Algust olin lugenud ja see tundus intrigeeriv, seega ei kõhelnud hetkegi ostmast. Siiski sain mõningase pettumuse osaliseks. Idee oli hea, võimalused seda kasutada ka, kõik aga mandus tavalikseks olumadinaks, mis oleks võinud toimuda mistahes taustsüsteemis. Siit ka neli, oleks oodanud rohkemat...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: