Kasutajainfo

Connie Willis

31.12.1945–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Connie Willis ·

Jack

(lühiromaan aastast 1991)

ajakirjapublikatsioon: «Isaac Asimov`s Science Fiction Magazine» 1991; oktoober
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Meisterlikult kirjutatud lugu. Teine ilmasõda, London, iga päev pommitatakse. Peategelane ootab sõjaväekutset ja tegutseb seni miskis brigaadis, mis peab süütepomme kahjutuks tegema ja pommirünnakus rusude alla jäänud inimesi välja kaevama. Kõik see elu-olu usutavalt kirjeldatud, tegelased isikupärased jne. Liitub siis rühmaga mees nimega Jack. Oskab kuidagi eriti hästi aru saada, kus keegi rusude alla mattunud ja kas veel elus või mitte. Peategelasel tema suhtes kahtlus tekib: et ei söö, ei joo, kaob päikesetõusuga ära, öeldes, et peab põhitööle, aga ei ütle, kuhu nimelt. Ja mõned väljakaevatutest, kellega Jack kahekesi jääb, surevad õige pea verekaotusest. Nii et peategelane hakkab kahtlustama, et Jack on vampiir. Äkki ongi? Aga lugege ise, leidub ka näit. kogumikus “Asimov’s Vampires”.
Teksti loeti inglise keeles

II maailmasõja aegses Londonis toimuv lugu. Autor ei peatu üksikasjalikult linnavaadetel või panoraami loomisel; loo keskmes on ühe vabatahtlike valve- ja päästebrigaadi elu, kes rusude alt ellujäänuid päästab. Mis puutubki tolleaegse Londoni tsiviilkaitse detailidesse, siis need on tõenäoliselt küll üsna autentselt edasi antud. Minategelane, kelle nimi on Jack, hakkab tasapisi kahtlustama ühte uut vabatahtlikku, kelle nimi on Jack, selles, et too on vampiir. Esiteks paistavad tal olevad suisa üleloomulikud võimed ellujäänute leidmisel (Jack arvab, et ta haistab verd), teiseks on mõned Jacki poolt päästetud hiljem verekaotuse kätte surnud. Vampiir-Jack kasutab arvatavasti sõjaolustikku enda huvides ära: hukkunuid on palju ja keegi ei pööra ülemäära tähelepanu, et mõni neist on verest tühjaks imetud, mitte surnud vigastuste kätte. Et oleks nagu natuke lahja lugu, kuid lõpus esitab autor üsna kena puänt-idee Jacki motivatsioonist. Ka sõda ei kujuta autor lihtsustatult, et head ja pahad. Hea lugu, nutikalt valmis nuputatud. Aga võib-olla natuke liiga tuimalt kirja pandud, mille pärast ka plussiga „neli”.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: