Kasutajainfo

Connie Willis

31.12.1945–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Connie Willis ·

A Letter from the Clearys

(jutt aastast 1982)

ajakirjapublikatsioon: «Isaac Asimov`s Science Fiction Magazine» 1982; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Näeme pommikatastroofi üleelanud perekonda oma elu inimtühjas kolkas elamas. Inimeste psüühiline seisund on ebastabiilne vähimgi vihje katastroofieelsele maailmale on ettearvamatute tagajärgedega. Lugu nagu on ja pole ka. Võin öelda ka milles peitub (minu meelest) Willise kirjanduslikult heal tasemel lugude peamine (võib-olla ainus) puudus. Nad on olukirjeldused. Kirjeldatud on mingit suhteliselt juhuslikku episoodi mingite inimeste elust ning lugeja ylesandeks jaab vestluskatkete ja vihjete jargi ara arvata, mis selles maailmas tegelikult juhtunud on. Ja nii iga kui viimane lugu. Igasugustele auhinnakomisjonidele naib selline stiil vagagi meeldivat, kuid niipalju kui ma Connie Willise lühijutte olen lugenud, olukirjeldused on nad kõik.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu algab tõesti kuidagi kylaelupildikesena. Elutseb kuskil mägede vahel mingi täiesti tavaline ja igapäevane perekond. Põhiliseks probleemiks on see kuidas oma kasvuhoones vingemaid juurvilju kasvatada. Peretytar käib iga päev koeraga postkontoris, ajakirjade järel.. Edasi lugedes hakkab aga välja kooruma, et midagi on selles elu-olus justkui natuke valesti..

Andri väitega, et tegemist on olukirjeldusega täielikult siiski ei nõustuks. Selleks oli too minategelasest plikatirts oma isikuga jutus kaugelt liiga prominentsel kohal. Ja jutt kui niisugune oli imo igal juhul olemas. Mitte kyll vaimustav jutt, mis pikaks ajaks meelde jääb ja millega teisi võrrelda. Kuid nelja vääriline jutt kindlasti.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: