Kasutajainfo

Connie Willis

31.12.1945–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Connie Willis ·

Even the Queen

(jutt aastast 1992)

ajakirjapublikatsioon: «Isaac Asimov`s Science Fiction Magazine» 1992; aprill
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.833
Arvustused (6)

See novell võitis omas sarjas täiesti teenitult nii Hugo kui ka Nebula auhinnad. Lugu on üsna feministlik. Selles tulevikumaailmas on naiste vabastusliikumine kõrvaldanud soolise ebavõrdsuse ja mis kõige tähtsam- menstruatsiooni! Loo peategelaseks on naisjurist, kelle 22 aastane tütar otsustab ühineda tsüklistidega, st. elada loomulikku naisinimese elu koos sinna kuuluvate menstruatsioonidega. Kuidas tütre häbiväärne kavatsus realiseerus, sellest see novell räägibki. Hea selline!
Teksti loeti soome keeles

Tõesti tore lugu -- humoorikas, vaimukas ja paraja puändiga. Connie Willis on selliste vahvate lühijuttude meister. Loo idee on ka tore, see on esimene ulmejutt menstruatsiooni teemal, mida olen kunagi kohanud. Nojah, raske on kujutada neid "kuldajastu" vanamehi sel teemal üllitamas :). Soovitan lugeda kõigil naistel, kes kunagi on oma "pahasid päevi" kirunud (kõik naised vist?) ja kõigil meestel, kes kunagi naiste "pahasid päevi" on kirunud...
Teksti loeti inglise keeles

Lihtsalt andekas lugu. Nii idee kui teostus, mulle meeldisid karakterid.. kuidagi säravad ja inimlikud. Kõiki jälgides kiskus suu naerule, nii vahvad olid... Iga lause vääris läbilugemist, mitu korda kohe. Ja kõige andekam oli ssee, et need laused andsid kokku veel terviku ka. Meisterlik.
Teksti loeti inglise keeles

Seda lugu feministlikuks voi kirjanikku selle loo pohjal feministiks pidada on kyll ilmne liialdus. Oma eriparase tolgenduse loomisel on muidugi kedagi raske takistada. Igatahes olevat Willis saanud korduvalt sarjata, kuna ta ei kirjutavat "naiste asjust" ning antud lugu on siis tema reaktsioon sellele kriitikale. Jutus on andekalt kujutatud tyypiliselt naiselikku asjaajamist, yhes selle volude ja kitsaskohtadega. Satiirina on see aarmiselt soe ja yhtekokku ysna lobus lugemine. Mis puutub kuldajastu "vanameestesse" (ega nad siis 40ndail vanamehed polnud), siis igalyhel on omad liistud. Ja amet ei riku meest.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: