Kasutajainfo

Arthur Machen

3.03.1863-15.12.1947

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur Machen ·

The Inmost Light

(jutt aastast 1894)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Loo sündmused keerlevad ühe Londoni arsti - doktor Blacki - ja tema naise saladuslike asjaolude ümber. Äärelinnas praktiseerinud arst jäi silma samas piirkonnas elanud Dysonile, kellel on huvi mõistatuslike juhtumite vastu ja kes hakkas küsimustele vastuseid otsima. Selle sotsiaalselt jahedat tüüpi arsti naine jäi mingil ajal kadunuks - vähemalt nii tundus naabritele. Hakkasid levima jutud, et mees on naise tapnud. ent siis nägi Dyson naist vilksamisi tolle kodu aknast välja vaatamas - naise näos oli midagi nii imelikku, et see ei tundunud talle üldse inimese moodi. Täpsemalt ta seletada ei osanud. mõne aja pärast naine suri, kuid kohtuarstid vägivaldse surma märke ei tuvastanud. Siiski ütles üks lahkamise läbi viinud kirurg, et naise aju oli moondunud ja võtnus hoopis võõra struktuuri. Nelja silma all avaldab see arst Dysonile kahtlust, et Black siiski tappis oma naise, aga see võis oll põhjendatud. "See oli kuradi aju," ütles ta Dysonile.

Sellise ebamäärase vastusega Dyson rahule ei jää ja mitme täiesti uskumatu juhuse ja kokkulangemise abil saame lõpuks mingi aimuse, mis naisega tehti. Mis see oli, seda ma ei tahaks siiski avaldada, sest kui selles loos midagi muljetavaldavat on, siis ehk just see puänt. Ent palju küsimusi jääb vastuseta - eelkõige see, miks pidi üks mees proovima seda riskantset asja, mida ta proovis, just oma abikaasaga, keda ta justkui armastas.

Üks pikema miinusega neljasid, mis ma siin BAASis pannud olen.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: