Kasutajainfo

Herbert W. Franke

14.05.1927-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Herbert W. Franke ·

Schaukampf

(jutt aastast 1960)

ajakirjapublikatsioon: «Munich Round Up» nr 17 [algversioon]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Vaatemäng»
antoloogia «Nekromanteion» 2011

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
5
3
0
0
Keskmine hinne
3.778
Arvustused (9)

Gladiaatorite võitlus ennenägematute loomadega. Kuigi areeni direktor kinnitab, et kõik on puhas, siis tegelikult on ikka väike tehnoloogiline lisand, mis inimesele suuri võimalusi ei jäta...
Teksti loeti saksa keeles

Primitiivne jutuke. "Algernonis" ilmuks ja kui autor oleks näiteks 15 aastat vana, saaks ka kiita. Avaldamine tõlkeantoloogias on aga raskesti mõistetav.
Teksti loeti eesti keeles

Nagu mainitud, gladiaatorite võitlus võõrkiskjatega.
Ütleme, hästi teostatud, aga kannab endas hoopis vanema aja hõngu. Pisut aimatav, ja ma loodan, et see ei ole spoiler, kui ma küsin siin, et kas peategelasel siis kordagi pähe ei tulnud küsimus, et mitu korda ta siis ikkagi võidab? Vaatamata sellele, et siis, kui ta salvestust uuris, arvasin mina lõpu ära... Aga ikkagi mõnus, õige pikkusega loetav lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle ka meenutas miskipärast "kuldaja" lugusid, samas aga oli seal ka ehedat kaheksakümnendate hõngu, just see ekraani ja koordinaatidega lõpuosa. Mulle meeldis.
Teksti loeti eesti keeles

Igati korralik (ulme)novell inimloomuse vägivaldsuse ja ahnuse olemusest, millele mina midagi ette heita ei oska. Siin on kõik kenasti paigas: ideed, tegelased, sündmustik, pikkus, tempo, taustad, moraal. Noh, võiks ju küsida, et kuidas kaugkosmoselennud toimuvad, Aldebaraanini näiteks on midagi 60 valgusaastat, aga see ei olnud selle jutu teema. 80-ndatel oli see tekst kindlasti sf, praegu aga mina ütleksin, et rohkem fantasy. Kuna mingi geniaalsuse või ainulaadsuse säde jääb ehk puudu, siis saab jutt "nelja" paar plussiga. Ja Atsi küsimusele vastuseks: peategelane oli loll, see oli esimesest leheküljest selge. Ja need olid ka lollid, kes võitlusi vaatamas käisid. paraku nii ongi, et enamik inimesi, kes sulle tänaval vastu tulevad on...
Teksti loeti eesti keeles

Liiga primitiivne. Kuldaja hõng oli tõepoolest selgesti tajutav, kuid mitte väga positiivses mõttes. Temaatika iseenesest kõige jalvem just ei olnud, puudujääk tekkis teostuses. Lõpp jättis liiga konstrueeritud mulje, eelkõige peategelase tausta silmas pidades. Amatööri sulest tulnuna saaks kindlasti kiita, proffi tööna aga liiga nõrk. Kolm
Teksti loeti eesti keeles

Lugu on klassikaline 1960-aastate ulme kogu oma ilus: selline kerge lugemine, samas ka väikese hoiatusmekiga. Kui see oleks mu lapsepõlves "Pioneeris" ilmunud, oleksin seda kindlasti kaiffinud. Kuid nüüd ootan väga heast ulmest veidi enamat, kui vaid võõrapäraste elukate kirjeldusi ja võitlusstseene. Ka lõpplahendus oli aimatav ning puänt polnud midagi erilist — selle eest punkt maha. Kuid kokkuvõttes siiski tubli "neli".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: