Kasutajainfo

Stephen Baxter

13.11.1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Baxter ·

Ghost Wars

(jutt aastast 2006)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Pea lühiromaani mõõtu jutustus «Tontlikud sõjad» on ilmselt tsükli seniloetud tekstidest tugevaim ning saab viie mitme plussiga. Siin on nauditavalt kokku sulatatud kõik, mida ühelt moodsalt kosmoseooperilt ja tõsiteadusliku fantastika valda kuuluvalt militaarselt kosmoseloolt vaid oodata oskad. Kosmoselahingud, tulnukrassi poollegendaarne ja geniaalne väejuht, tulnukate kiivalt varjatud koduplaneet, mis peidab endas aastatuhandeid vana räpast saladust genotsiidist, evolutsiooni erinevail arengutasemeil äärmiselt võõrad tulnukaliigid, võimsad aja- ja ruumifüüsika piruetid ja gravitatsioonilised jõud, mida on raske korralikult ettegi kujutada. Pidasin varem ekslikult sedasorti tekste vaid McAuley ja Reynoldsi pärusmaaks, aga nüüd olen oma arvamust Baxteri suhtes ses vallas täielikult revideerinud ja raputan endale tuhka pähe.

Hõbeviirastused olid sõjas inimkonnaga juba algusest peale kaotajaks määratud, kuna nende arusaam eksistentsist ja selle eesmärkidest oli niivõrd teistsugune, aastatuhandete jooksul niivõrd vägivalda eitavaks arenenud, et kuigi nende käsutuses olid inimese jaoks hoomamatud eksperimendid põhiliste füüsikaseaduste endiga, ei olnud neis võitlusvaimu, mille poolest paistis silma korralikult ajupestud inimkond. Üksikisikul pole tähtsust, kõik liigi säilimise ja laiema leviku nimel! Kõike seda seni, kuni Hõbeviirastuste seas kerkis esile maalaste jaoks poollegendaarne kangelane – Must Viirastus, väejuht, kes mõtles ja käitus nagu inimene, kes hakkas vägivalda ilma süümepiinadeta tarvitama. Nii, et kui Aleph Force’i nimelise Maa laevastiku kiirreageerimisüksuse nõellaev Orioni Oda satub 7004. aastal Hõbeviirastuste massilisse piiramisrõngasse ja valmistub end hävitades võimalikult paljusid tulnukaid teise ilma ühes võtma ning üks Hõbeviirastus, kes laseb end kutsuda kummalise nimega Väliskatteline/Profülaktiline/Karantiin, teeb neile ettepaneku võtta ette missioon tulnukate tagalasse, eesmärgiga hävitada Must Viirastus, kuna see on irdunud rassi üldisest käitmuskoodeksist, siis nõustuvad nad selle tõenäoliselt eneseohverdusliku retkega pikemalt mõtlemata.

Retkega, mis viib nad ajas kaugest minevikust tänapäeva toodud Hõbeviirastuste algkodusse, süngele planeedile, kus nad kohtuvad kauges minevikus kaheks jagunenud rassiga, näevad vägivalla ja genotsiidi laastamistöö jälgi, mida Hõbeviirastused on sajandeid oma mälust kustutada püüdnud... Oehh, ma ei jaksa rohkem :D See tekst on maiuspala!

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: