Kasutajainfo

Stephen Baxter

13.11.1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Baxter ·

Turing`s Apples

(jutt aastast 2008)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Novellivormis arutlus võimalikust kontaktist E.T.-ga ehk siis maavälise tsivilisatsiooniga. Loos on lugu ennast vähe, raamjutustuseks on miskid kaks venda, kellest üks on korralik pereisa, teine aga hull teadlane. Lugu voolab läbi suuremate ja väiksemate ajavahemike, näidates kuidas asi areneb.

Algus oli vist 2020. aastal. Kuu tahaküljele suurde kraatrisse ehitatakse hiigelsuur raadioteleskoop, mis hakkab segavast Maa taustamürast vabanenuna kosmost kuulama. Mõne aja pärast püütaksegi kinni mingi signaal. Juhuse kombel täpselt aasta pärast teine samasugune, mis annab juba tunnistust mingist rütmist jne. Signaal tuleb meist Galaktika keskme poole 6000 valgusaasta kauguselt Kotka udukogust või kusagilt.

Hullust teadlasest vend pühendub asjale, dešifreerib signaali- mis osutub miskit sorti arvutiviiruseks - laseb selle arvutitesse, mis seejärel hakkavad end ise ümber ehitama, et mingit veel vägevamat pakki alla laadida saaks ja nii edasi. Lõpuks on tundmatute signaali alusel ennast ise ehitanud mingid nanorobotid, kes hakkavad Kuud ümber ehitama, muutes seda mingiks musta augu laadseks asjaks. Tegemist on siis ilmselt mingi ajast ja ruumist väljaspool seisva arhiveerimisfunktsiooni täitva seadmega ja ilmselt on see mõeldud universumi laienemise ja siis kokkutõmbumise järel kadumamineva informatsiooni - mälestuste ja teadmiste - säilitamiseks.

Juttu oli siin vähe, rohkem sellist pooleldi targutavat-pooleldi nukrutsevat heietamist, et oih ja aih, universum kaob, kõik pudeneb tolmuks aga ufonautide seade mäletab meid veel ka siis, kui kogu meie universum kadunud on. Kõlbas kah korra lugeda.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: