Kasutajainfo

Stephen Baxter

13.11.1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Baxter ·

Remembrance

(jutt aastast 2007)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Eessõna järgi paigutub lugu Xeelee-sarja üsna etteotsa. Sari mulle tuttav pole, aga Xeelee-tsivilisatsiooni mainiti ainult paar korda seoses mingite leitud vidinatega, mis võimaldasid kosmoses rännata.

Lugu hakkab peale, kui kosmoselaeva Jones kapten peab ühe Saturni kuu juures aru. Nimelt on sealt leitud mingite kalalaadsete ühismõistusega olendite koloonia. Uba seisneb selles, et inimkond on alles paarsada aastat tagasi pääsenud nendesamade kalade hävitavast okupatsioonist. Kalad pommitasid asteroididega suurlinnad tolmuks, orjastasid inimkonna järelejäänud osa ja kasutasid Maad toorainelaona. See, kuidas inimesed kurnavast okupatsioonist vabanesid, loost ei selgugi, aga selle loo alguseks on nad paarsada aastat vabad olnud, kurjad kalalaadsed Päikesesüsteemist minema peksnud ja hoiavad isegi nende koduplaneeti käpa all.

Siinkohal tuuakse kapteni ette mingi vanamees, kes nimetab end Mäletajaks ja kes räägib loo nendesamade kalalaadsete okupatsiooni algusest ja mõningatest sündmustest, mida keegi ei paista enam teadvat.

Mulle meeldis loo lõpp. Ei mingit arenemist ja humaansust. Kuigi kalad on piltlikult üsna põlvedele surutud ja ei kujuta endast enam kellelegi mingit ohtu, lastakse Saturni kuu sodiks koos nende kolooniaga, lihtsalt niisama. Okupantõ, prokljatõe fassistõ, vot vam...

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: