Kasutajainfo

Stephen Baxter

13.11.1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Baxter ·

The Pacific Mystery

(jutt aastast 2006)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (3)

Tekst algab nagu parimat sorti alternatiivajalugu, läheb aga lõpupoole millekski hoopis muuks.

Aasta on 1950. Maailma võimsaim riik on Saksamaa, kes valdab enamikku Euroopast. Inglismaa on nende liitlane ja Ameerika on neutraalne. Riigi pealinnast Germaniast (tuntud ka Berlini nime all) asub teele hiiglaslik lennuk. Lennuk on nii suur, et tema peal on väiksemate Spitfire`de ja Messerschmittide jaoks oma maandumisrada, rääkimata hotellimõõtu luksussalongidest ja hiiglaslikest relva ja pommiladudest. Lennuk töötab tuumajõul ja kasutab Rolls-Royce`i mootoreid.

Pardal on erinev seltskond, kaasa arvatud minategelane, BBC korrespondent. Lennuki eesmärgiks on lennata üle Aasia, et teha kindlaks, mis jääb Hiina idaranniku ja Ameerika lääneranniku vahele. Nimelt pole sealt veel keegi tagasi tulnud. Hiigellennuki pardal on piisav toidu ja kütusevaru, et maakerale mitu tiiru peale teha.

Lennatakse ja lennatakse, ongi juba läbitud rohkem miile, kui maakeral ümbermõõtu, aga all laiub ikka endiselt mõõtmatu ookean üksikute saarte ja arhipelaagidega. Väiksemate lennukitega sooritatud luureretked näitavad väga kummalise fauna olemasolu neil saartel ja ka nähtud inimesed meenutavad pigem neandertaale.

Loo lõpus selgub ka Vaikse Ookeani mõistatus. Võimas lugu. Baxteril teinekord lühijutud õnnestuvad suurepäraselt, kuigi mõnikord eksib ta loomingusse ka üsna loetamatut soppa.

Teksti loeti inglise keeles

Alternatiivajaloolisel Maal hakkab aastal 1950 sakslaste tuumamootoriga hiigellennuk ületama Vaikset ookeani, millega pole veel keegi toime tulnud. Nagu arvata võis, on maakera sees peidus teine suurem maakera. NB! Edasistes näidetes kasutan teatud numbreid ja viiteid sisule, mis mõjuvad spoilerina, nii et need, kes ei taha, et põnevus rikutud saaks, jätke palun see lõik vahele!!! See lugu on kehastunud ulme viletsus -- kui ookeani kohal on lennatud umbes 8 päeva ja läbitud ca 80 000 km, ilmuvad ääretusse ookeani eksinud saarekestele mammutid, kui hiljem on lennatud aasta (minu arvutuste järgi siis ca 3,6 miljonit km), ollakse juba selja taha jätnud dinosaurused, saarekesed on kaetud vaid samblaga ja taevas muutub roheliseks. Ehk siis ajas tagasiliikumine, mis niikuinii on põhjendamatu, on kiirenenud tuhandeid kordi ja millegipärast ei segune atmosfäär miljardi aasta jooksul... Kui on reisi 25 päev ja pool moona läbi, peab kapten koosoleku (!?!) ja otsustatakse (!?!) edasi lennata... Millalgi toimuv õnnetus ei lase lennukit enam pöörata (!?!), igatahes ei saa meeskond sellega pea aasta jooksul hakkama, lõpuks aga tuleb üksi lennukile jäänud noor ajakirjanikust tibi sellega toime... Kuipalju jaburusi tuleb hunnikusse kuhjata, et lugejat vanduma saada?
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: