Kasutajainfo

Robin Hobb

5.03.1952-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robin Hobb ·

Renegade`s Magic

(romaan aastast 2007)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
3
0
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Triloogia viimane raamat tõi paraja pettumuse. Ta ei suutnud kuidagi heastada eelmises osas kokku keeratud jama.

Sisu:
Nevare-st saab üks speckide suurtest maagidest. Speckidel on rasked ajad: nad võitlevad oma pärandi ja esivanemate hingede nimel. Põhiline võitlus on maagide teha, kuid ka nemad on killustatud erinevate meetodide vahel. Nevare katsetab lahenduseks üht viisi, kuid see kukub osaliselt läbi.

Mingi lahendus kogu loole ja Nevare saatusele lõpuks leitakse, kuid siiski jääb sellesse maailma palju lahtiseid otsi.

Üldiselt ei soovita mitte kellegil seda triloogiat lugeda. Tase on kehvem, kui Farseeride triloogia omades.
Teksti loeti inglise keeles

Speckide maailmast tahaks tegelikult rohkem teada saada, kuigi see pole siiski nii huvitav nagu triloogia esimestest osadest võinuks aimata.

Lugesin küll sellegi raamatu kiiresti läbi, aga meelde jäi tegelikult vähe.
Teksti loeti inglise keeles

Kõikusin hinnet pannes nelja ja kolme vahel, aga olgu siis ikka 3+. Ei saa salata et viimane osa tundub triloogia kõige kehvem.

Esimene osa, nagu triloogia puhul ikka, kulub dekoratsioonide ülespanekuks ja tegelaste tutvustamiseks. Pole paha.

Teises osas keeratakse kogu maailm põhjalikult ja mõnuga pea peale. See väärib kiitust.

Kolmas osa on aga tervenisti üks nii suur happy end et seda pole kerge alla neelata. Deus ex machina (küll nüüd sai järjest palju kaldkirja) esineb siin niivõrd ilmutatud kujul et ma pole päris kindel kas autor seda irooniana ei mõelnud. Aga vist siiski mitte, nii et kuigi seesinane deus on üks sarja vahvamaid tegelasi ei saa teda kokkuvõttes siiski heaks kiita.

Positiivsema poole pealt saab välja tuua võimaluse põhjalikumalt tutvuda Speckide maailmaga. Kui Nevarel õnnestub Speckide metsa servast natuke sügavamale sissepoole piiluda, siis selgub et tegu pole mitte päriselt primitiivsete "pärismaalastega", vaid neil tüüpidel on oma kindla struktuuriga ühiskond, omavahel konkureerivad klannid ja kaubanduslikud suhted kaugete võõramaalastega kelletaolistest Gernias undki pole nähtud. Siiski ei suuda autor ka siin päriselt hoiduda odava populaarsuse altarile ohvrit toomast, kaldudes liigselt jutlustama "ühtsust loodusega".

Teksti loeti inglise keeles

Sarja viimane osa seletas ära, miks ni peategelane kui ka tema isa teises osas eriliselt juhmid ja ebausutavalt käituvad olid, aga tagantjärgi ei muuda see lugemiselamust ja -muljet siiski kuidagi paremaks. Hullemgi veel, peategelane on enamiku käesolevast raamatust eriti staatilises seisundis ning süžee-tegevustik venib tõesti lubamatult pikaks.  
 
Postiivse poole pealt tuleb siiski märkida - nagu ka kogu ülejäänud triloogia puhul - huvitavaid ja värvikaid kõrvaltegelasi (kaasa arvatud eelmainitud deus ex machina), hästi ülesehitatud maailma ning autori jutustusoskust, mis suutis ka ülimalt aeglaselt kulgeva narratiivi enam-vähem söödavaks teha.    
 
Paraku muutis asja minu jaoks halvaks lõpplahendus - sellest ka hinne, mis ei peegelda mitte ainult konkreetselt Sõduripoja raamatu 3. osa, vaid kogu sarja üldist lugemismuljet. Eriti viimased leheküljed olid ikka väga absurdselt ja ülevõlli õnnelik lõpp ning pealegi tundub, et autor unustas sujuvalt ära peategelase ühe onupoja. Lohakusvigu tundus selles raamatus üldse rohkem olevat kui eelmistes, mitmel korral olid tegelaste nimed valed.  
 
Kokkuvõtvalt ei pea antud raamatut ja ka kogu sarja mitte väga kehvaks ning pigem oli asi kaasahaarav ja nauditav, aga kaks asja - vilets peategelane ja kehv lõpp - rikkusid asja minu jaoks suuresti ära.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: