Kasutajainfo

Robin Hobb

5.03.1952-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robin Hobb ·

Homecoming

(lühiromaan aastast 2003)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Kirjutatud spetsiaalselt Robert Silverbergi sarjade lisalugude kogumiku "Legends II" jaoks. Lühiromaan on otseselt seotud Liveship Traders - sarjaga ja võib lugejale, kes pole sellega tuttav, natuke kauge tunduda, sest nii Farseeri kui Tawny Man - sarjadega kokkupuutepunkte pole.

Tegevus on antud läbi Jamailliast pärit ülikunaise silmade. Ülik on osalenud mässukatses valitseva Satraabi vastu ja erilise armulikkuse märgina on karistuseks ainult kogu vara konfiskeerimine ja pagendus Jamailliast Rain Wilds Riveri äärde. Teekond on raske, kolmest laevast jõuab kohale ainult üks ja vähesed pääsenud peavad sügaval soos korraga hakkama saama. Peale pikka soos sumpamist leitakse lähedal vana Elderlingide linna varemed ja rahvas jaguneb kaheks: ühed kes loodavad varemetest leitud aaretega endale Jamaillia Satraabi soosingut tagasi osta ja teised, kes taipavad, et nende kodu on nüüdsest Rain Wilds ja tuleb sealsamas hakkama saada. Ilmnevad ka esimesed füüsilised muutused: nahale ilmuvad soomused ja kummalised nahakurrud. Finaalis tunnistab minajutustaja paiga oma uueks koduks.

Robin Hobbi kohta võiks öelda keskpärane, sest ta on suuteline palju enamaks. Samas on Hobbi "keskpärane" loetamatu arvu reaautorite jaoks ilmselt kättesaamatu kõrgus. Isiklikult oleks muidugi eelistanud, et lugu oleks olnud seotud Farseeri või Tawny Man - triloogiatega.

Teksti loeti inglise keeles

Sisututvustuses pole eelarvustajale suurt midagi lisada. Tuleb lihtsalt nentida, et mina ei olnud loos pettunud vaid pigem oli see üllatus, sest algul ma arvasin,e t tegu on stiililiselt Liveship Traders`i sarjale lähemal seisva jutustusega. Lõpptulemusena olen väga rahul.
Teksti loeti inglise keeles

Kirjutatud on see lühiromaan tõepoolest spetsiaalselt Robert Silverbergi poolt koostatud antoloogia "Legends II" tarvis ning paigutub see Hobbi Elderlingide maailma just "The Liveship Tradersi" triloogia ette. Peategelaseks mingisugune aadliproua, kes saadetakse koos perega mingisugusesse mülkasse pagendusse. Seal avastab ta oma iseloomu juures tahke, mille olemasolust tal varem aimugi ei olnud. Aususe huvides tuleb kohe tunnistada, et minug kogemused Hobbiga on väga kesised ning piirduvad "Assassin`s Apprentice`iga". Ometi jättis see raamat autorist väga hea mulje ning tekitas tema loodud elderlingide maailma vastu korraliku huvi. Sellepärast oligi minu rõõm käesolevat juttu lugema asudes keskmisest natuke suurem. Kahjuks osutus see üsna üürikeseks. Algab lugu päris talutavalt, kuigi kala kuival stsenaarium ei mõju enam kõige värskemalt. Aga kui autor seda kasutada otsustas, peab tal selleks ka hea põhjus olema. Õigus? Mitte päris. Kõig kulgeb just täpselt vana sissetallatud rada mööda. Ilma eriliste üllatuste ja ilma erilise põnevuseta. Hoogne seiklusjutt muutub tüütks paigaltammumiseks, mis pidevalt end kordama kipub ning tervest jutust jääb selline tellitud ning pastakast välja imetud mulje. Kolm
Teksti loeti inglise keeles

Pinnases, kus isegi mõne päevaga sisse tallatud rada ojakeseks muutub ja hauakaevamisel kohe veeni jõutakse, peab hulga korrustega maa-alune linn vett täis valguma, maagiata või maagiaga. Kui maagia (või jõuväljad?) oli tõepoolest nii võimas, et suutis sellest sajandite jooksul vett eemal hoida, siis poleks üldse mingeid muid ehitusmaterjale vajagi olnud.

Kui see hindest rasvast punkti maha võttev loogikaauk kõrvale jätta, siis oli lugu talutav konkista-mõjuline fantastiline robinsonaad, aga mitte ka midagi erilist. Huvitav kokkusattumus: samal ajal loen Abel Posse "Daimoni", mis räägib Lope de Aguirrest. Mehest, kes haaras Peruu kaudu Amasooniasse suunduvas Eldoraadot otsivas ekspeditsioonis võimu, kuulutas keiser Philip II kukutatuks, tappis oma kuudepikkuse türannia jooksul suure hulga uurimisretke liikmeid, läbis esimesena mandri ida-lääne suunal, vallutas jõe suudmes Margarita saare, kehtestas ka seal oma hirmuvalitsuse ja suundus Panama vastu, kuid sai Venetsueelas hispaanlaste käest lüüa ja surmati. Päris ajalugu on hulga põnevam kui tädi Robini fantaasiad, uskuge mind :)

Parandan esimest, ulmefänn Velbu arvustust: kohale jõuavad ikka kõik laevad, aga maabuvad (üks hukkub jões, aga suur osa rahvast ujub kaldale) ise kohtades ning nende reisijad ja meeskonnaliikmed saavad alles ajapikku kokku.

Teksti loeti inglise keeles