Kasutajainfo

Juli Burkin

29.03.1960-

Teosed

· Juli Burkin ·

Zvjozdnõi tabor, serebrjanõi klinok

(romaan aastast 2001)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Esiteks, "Zvjozdnõi tabor" ja "Serebrjannõi klinok" on minumeelest kaks eraldi teost. Käesolev raamat on rohkem nagu kogumik mis sisaldab kaheosalist diloogiat. Võimalik et ma eksin. Igatahes käsitleb käesolev arvustus ainult esimest osa.

Algab kõik sellest kuidas noormees nimega Roman autoõnnetuses peaaegu et surma oleks saanud. Just sobival, pidurikrigina ja paugu vahele mahtuval hetkel ilmuvad teeservale kummalistes rõivastes tegelinskid ja seiskavad aja. Tegelinskid vehivad erutatult kätega, näevad naljakad välja ja viivad Romani endaga kaasa kaugesse tulevikku.

Kauges tulevikus, nagu selgub, leiab aset Galaktiline Vene Impeerium. Tegelinskid kes Romani XXI`st sajandist pihta panid kuuluvad Konservatiivsete Mesinike salaorganisatsiooni. Nagu vene salaorganisatsioonidele kombeks on mesinikel kavas tsaari kukutamine.

Tsaari kukutamiseni asi paraku niipea ei jõua - mesinike kosmoselaeva varastavad mustlased ja myyvad mesinike ninamehe võimudele. Roman maskeerub mustlaseks, abiellub kohaliku kaunitariga ja saab peatselt mustlaste yheks "hõimupalikuks".

Harvade humoristlike elementidega varustatud jaburavõitu kosmoseooper a`la Andre Norton. Peale vahvate planeedinimede ("Konservidest Kõrini", "Kauaoodatud Erektsioon" jne.) oli siin yksainus tõsiselt tore koht - diloogia kahe osa vahel võtab autor sõna ja seletab et, armas lugeja, ma saan aru kyll et see tekst ei ole suurem asi ja ega ta edaspidi ka paremaks ei lähe. Kui sa edasi lugeda ei viitsi siis siin on hea koht raamat pooleli jätta. Nii tegingi.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: