Kasutajainfo

Juli Burkin

29.03.1960-

Teosed

· Juli Burkin ·

Vika v elektritšeskom mire

(lühiromaan aastast 1994)

ajakirjapublikatsioon: «Fantakrim-MEGA» 1994;
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Üksjagu imelik tekst, nii kirjanduse kui ulme seisukohast. On kaks tegevusliini, mõlemad päevikuna edasi antud. Koolitüdruk Vika tutvub 30-aastase abielus advokaadi Viktoriga, armub temasse ja nad alustavad salajast kooselu. Teises päevikus räägib noor filoloog Andrei Letov, kuidas saatus viis ta kokku ühe kuulsa selgeltnägija ja nõia D’ga. Letovi ja D vahel kujuneb umbes nagu Holmes’i ja Watsoni suhe. D on otstast lõpuni täiesti müstiline inimene, pärit moldova vürstisoost, tal on verdimev nahkhiir ja ta tõesti näeb ja teab praktiliselt kõiki asju. Jääb vaid oodata, millal need kaks liini ristuvad. Ja nad ristuvadki, nimelt lähevad lõpuks Vika ja Viktor selgeltnägija juurde, et oma armastusest lahti saada... Sellele dramaatilisele sammule on loomulikult nii mõndagi eelnenud, millest siis lühiromaan pajatabki.

Imelikuks teeb teksti asjaolu, et umbes poole peale pole veel üldse selge, milles on konkreetse loo intriig ja põhjus. Huvitav on küll. Tuleb tõdeda, et Burkin on siin kõik peensusteni läbi mõelnud ja alustab tegelikult täpselt õigest kohast. Üldiselt on siiski nii võimas lugu, et paar päeva pärast lugemist ei jää muud kui “viis” panna, ehkki alguses mõtlesin “neljaga” piirduda. Jääb meelde ja mällu ja niisama lihtsalt see lugu juba ei unune.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: