Kasutajainfo

Juli Burkin

29.03.1960-

Teosed

· Juli Burkin ·

Tsvetõ na našem peple

(romaan aastast 2000)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Kaks mõistuslike liblikate liiki peavad omavahel pikale veninud ja verist sõda. Yhtedel on arenenud tehniline tsivilisatsioon ja teadus. Teised, pisut mahajäänumad ja religiooniga ära pööranud, on selle eest fanaatilisemad sõdurid. Linnadest eemal, metsas, elab kolmas liblikate liik. Nii umbes indiaanlaste tasemel.

Lugu algab sellega kui, vaenlaste jumala, He-Lou iidset koobast otsima saadetud ekspeditsioon metsas kogemata kassi kätte jääb. Noor kuid hakkaja liblikapreili Liven röövitakse kohutava looma poolt ja oleks peaaegu-et kurva lõpu leidnud, kui syndmuskohale poleks sattunud “indiaanlaste” sõjasalk. Salga pealik, suur ja arenenud muskulatuuriga metslane, teatab et Liven on nyydsest tema “skvoo”. Noorik on asjade sellisest käigust alguses mõnevõrra ärritunud. Õhtu poole aga jõuab järeldusele, et too metslane on tegelikult yks omamoodi sympaatne noormees..

Seni peaasjalikult Lukjanenkoga kahasse kirjutatud pilalugude triloogiaga “Ostrov Russ” silma paistnud autor osutus lähemal uurimisel märksa mitmekylgsemaks kui arvata oleks osanud. Selgub et peale ulmekirjanduse tegeleb J.Burkin veel muusika ja luuletamisega. Viimane tuleb tal kusjuures suurepäraselt välja - käesoleva raamatu ohtrad peatykid on saateks varustatud autori enda asjakohaste salmikestega, mis justkui pärinevad nende usuhullude liblikate pyhakirjast, “Stabiilsuse Raamatust”.

Riiulil näeb käesolev teos petlikult syytu ja õhuke välja. Tegelikult koosneb ta kolmest, mahult lyhiromaani mõõtu osast. Pärast lugemist on aga tunne, nagu oleks maha saanud tõsiselt paksu triloogiaga. Sedavõrd palju on autor siis sisu ja tegevust mahutanud.

Burkini liblikad ei ole mingid kergemeelsed iluputukad. Nad tegelevad tõsiste asjadega ja satuvad sealjuures uskumatutesse seiklustesse. Möllavad kired, romantika, taplused, kahtlused ja hingepiinad. Kõike seda hobuseannustes, läbi kolme raamatu, kolme erineva yhiskonna ja läbi mitmeid sajandeid kestva tegevuse.

Millegipoolest meenutas käesolev raamat Frank Herbeti Dyyni. Kusjuures jäi mulje, et Papa Herbertile on käesolevaga “ära tehtud”. Muuhulgas sai raamat pärjatud mingi suhteliselt prestiizika vene ulmeauhinnaga (paraku ei mäleta hetkel, millisega just). Tundub et ärateenitult.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: