Kasutajainfo

Urmas Nimetu

  • Eesti

Teosed

· Urmas Nimetu ·

Langemine alla nulli

(kogumik aastast 2007)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
1
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

UN on avaldanud jutte juba 8 aasta jooksul, kuid erilist arengut näha ei ole - ikka jäävad ta tekstid esimese trükiproovi tasemele. On aru saada, et Nimetu pingutab ja püüab, üritab olla tõsine (välja arvatud ehk "Onu Jaani erasõit"), kuid tulemus on kohutavalt tuim ja igav. Meelt lahutav moment puudub ja näib, et seda pole taotletudki. Arvatavasti jääb kogumikust enim meelde "Maa-alused", mis ületab teisi pikkuse poolest, aga ka selle loo puhul valdab eelkõige oh-kas-see-jutt-ei-lõppegi-iialgi-ära-tundmus.

Raamatu, eriti esimese raamatu ilmumine on autorile kahtlemata oluline sündmus, aga kuidagi ei suuda arvata, miks peaks "Langemine alla nulli" olema oluline kellelegi teisele. Jutud ei vääri eraldi lahkamist ja ajal, mil lugemisest on möödunud paar nädalat, on nad (õnneks) ka juba ununud.

Loomingu 2007. aasta novembrinumbris kirjutab Kultuurkapitali nõukogu liige Märt Väljataga selle organi tööst ja muredest. Muuseas toob ta ka tekstinäiteid kirjandusesteostest, millele on taotletud toetust ja mille lugemine jätab Väljatagale erakordselt nukra mulje Eesti kirjandusest üldse. Autorit ja teose nime nimetamata tsiteerib ta ka Nimetu raamatut (juttu "Lämb"). Kummaline, et raamatule ikkagi anti toetust (KulKa Tartumaa ekspertgrupp (mis see selline on?) ja lisaks veel Rahvuskultuuri fond).

Teksti loeti eesti keeles

Kummalised lood on tõesti. Lõpevad ära jumala suvaliselt ja sisse jääb tunne, et wtf? Välja arvatud "Onu Jaani erasõit". See oli asjalik lugu :D külmkingade lool oli nii algus kui ka lõpp. Sissejuhatav osa oli natu pikk ehk aga loole siiski 5. Teistele paneks kõigile hea meelega 3. Kuid jutt kuni lõpuni on nii ladus et peale kogumiku lugemist jäi ikkagi hea tunne sisse, nii et 4.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: